اسکالپ سر چیست؟

اسکالپ ( میکرواسکالپ ) چیست؟

اسکالپ سر جهت رفع طاسی سر و کم پشتی موی سر در خانمها و آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. میکرو اسکالپ سر پر کردن جاهای خالی سر با پیگمنت می باشد که برای آقایان بصورت نقطه ای است و اگر به جایی ختم بشود که مو داشته باشد، نقطه ها تبدیل به هاشور می شود (کلا منطقه کف سر را اسکالپ می گویند). ولی برای خانم ها بیشتر از تکنیک شبیه سازی مو (hair by hair) در قسمت های کم پشت سر استفاده می شود. این روش امروزه در جهان بسیار معروف و پرطرفدار شده است تا جایی که جزو بهترین روش ها و تکنیک های زیباسازی پوست و مو محسوب می شود. به افرادی که در چنین مراکزی مشغول فعالیت هستند و این خدمات را به علاقه مندان ارائه می دهند، پیگمنتر گفته می شود و این افراد باید دوره های آموزش اسکالپ را با موفقیت گذرانده باشند و دارای مجوز باشند. 


کاربرد های تکنیک شبیه سازی مو با میکروپیگمنتیشن (اسکالپ سر):

• پوشش دادن نواحی طاس و کم پشت مو

• استتار زخم ناشی از عمل جراحی و یا اسکار شکستگی روی سر یا ابرو

• محو کردن جای بخیه پس از کاشت مو یا هر نوع اسکار روی سر

• پنهان کردن زخم، سوختگی و خال مادر زادی

• افزایش اثر بصری بعد از پیوند مو

• میکروپیگمنتیشن موی سر برای آلوپسی یا ریزش موی سکه ای


انواع روش های انجام اسکالپ سر ؟

روش SMP یا اسکالپ سر، هم با دستگاه میکروپیگمنتیشن و هم رول انجام می شود. ظرافت کار در میکروپیگمنتیشن بیشتر از رول هست چون مناطق خالی را با طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط، سایه گذاری می کند.

تنها حسن رول، حجم وسیع کار با فواصل منظم است که در هر صورت بهتراست منظم نباشد و برای کسانی که مو دارند و نواحی خالی سر زیر مو پوشش داده می شود، سرعت عمل را بالا می برد.


اسکالپ   اسکالپ سربعد از اسکالپ چه مراقبت هایی لازم است؟

مراقبتهای بعد از انجام اسکالپ یا هاشور سر شامل نداشتن استحمام، استخر و سونا تا ٣روز و نبودن در معرض مستقیم نور آفتاب می باشد و پس از سه روز از شامپو بچه برای شستشو استفاده شود و از پماد زیاد استفاده نشود، چون کف سر خودش تولید چربی می کند. مخصوصا برای پوستهای چرب بهتر است که پوست سر تمیز باشد، برای گرفتن چربی و ضد عفونی، از الکل استفاده شود.


مدت ماندگاری اسکالپ چقدر است ؟

ماندگاری اسکالپ نیز مسئله مهمی است که باید به آن توجه شود. البته این موضوع خود تابع چند معیار مهم و تاثیرگذار است که دوام اسکالپ را تا حد زیادی تعیین می کنند:

مهارت و تجربه پیگمنتر
تکنیک مورد استفاده اسکالپ (میکروپیگمنتیشن و یا میکروبیلدینگ) 
انجام مراقبت های لازم پس از انجام اسکالپ
کیفیت رنگ های بکار رفته
میزان تعریق بدن
عمق کاشت
میزان خشکی پوست و اندازه منافذ آن
تاثیر محیط و عوامل طبیعی 

اما بد نیست که بدانید در میان تکنیک ها و روش های مختلف اسکالپ سر و ابرو، دوام و مدت زمان ماندگاری میکروپیگمنتیشن نسبت به میکروبلیدینگ بیشتر است. رنگ های تزریق شده در روش میکروپیگمنتیشن، معمولا در مدت زمانی بین دو هفته الی یک ماه پس از انجام این فرآیند، به رنگ و فرم طبیعی در می آیند. اما از آنجا که دوام اسکالپ نیز محدود است پس از چند سال، به آرامی و به مرور زمان رنگ ها به تدریج کمرنگ شده و به مرور زمان محو می شوند. 

البته شرایط نام برده بالا نیز هر یک در دوام اسکالپ و میکروپیگمنتیشن تاثیر مستقیم دارند. بطور مثال هر چه عمق کاشت رنگدانه ها بیشتر، پوست فرد خشک تر و تعداد منفذهای پوست وی بیشتر باشد، کیفیت رنگ های مورد استفاده بالا باشد، دستورات و توصیه های انجام شده تا مدت معین پس از انجام اسکالپ به دقت رعایت شوند و ... در نتیجه ماندگاری اسکالپ بیشتر است.


هزینه اسکالپ حدودا چقدر است؟

قیمت و هزینه اسکالپ وابسته به عوامل متعددی است که در نهایت با استفاده از آنها می توان هزینه نهایی اسکالپ را برآورد کرد. از جمله وسعت بخش هایی که دچار ریزش شده است و هر چه وسعت بیشتر باشد، هزینه اسکالپ بیشتر می شود و همچنین رنگدانه های مورد استفاده که دارای قیمت های متفاوتی در بازارهای جهان هستند. 

البته نرخ و دستمزد کلینیک ها و مراکزی که در آن تکنیک های اسکالپ - از جمله میکروپیگمنتیشن - بر روی متقاضیان انجام می شود، نیز تا حدودی در این زمینه تاثیرگذار است. در مقایسه کلی می توان گفت که هزینه میکروپیگمنتیشن نسبت به هزینه میکروبلیدینگ در اغلب مراکز بیشتر است اما در عوض جهت انجام تکنیک میکروپیگمنتیشن از دستگاه های مخصوص استفاده شده و از طرف دیگر افرادی که مبادرت به این کار می کنند، معمولا افرادی آموزش دیده هستند. بنا به این دلایل کیفیت کار میکروپیگمنتیشن بالاتر است و در عوض هزینه ای که جهت انجام آن می پردازید، نتیجه بسیار بهتری را دریافت خواهید کرد. 

معمولا هزینه جلسات بطور جداگانه و بر حسب ساعت، از داوطلبان دریافت می گردد به طوری که:

• جلسه اول: هر ساعت حدود 300 هزار تومان
• جلسه دوم: هر ساعت 250 هزار تومان


انجام اسکالپ چقدر طول می کشد؟

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن سر ٢ تا ٥ جلسه زمان می برد که هر جلسه ٢ تا ٤ساعت طول می کشد، کل این مراحل تقریبا ٥ ماه طول می کشد. در این مدت ابتدا رنگدانه های کاشته شده تیره رنگ هستند ولی پس از مدتی به آرامی تغییر رنگ داده و روشن تر می شوند و سرانجام به رنگ طبیعی خود در می آیند. البته نکته مهم دیگر هم رعایت مراقبت های پس از اسکالپ است که باید به دقت صورت گیرند. 


اسکالپ جلوی سر   اسکالپاصطلاح میکروپیگمنتیشن سر چیست ؟

شاید از خیلی از افراد اسم های متفاوتی را برای این کار شنیده باشید در گفتگو های عمومی از این روش به اسکالپ، اسکالپ سر، هاشور سر، هاشور کف سر، یا پیگمنت سر و... یاد می شود.

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن محدودیت سنی و جنسیت ندارد. این کار هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام می شود.

مرکز تخصصی میکروپیگمنتشن و اسکالپ ایران پیگمنت با متخصصین حرفه ای، با تجربه و آگاه از اصول زیبایـــــــی شناختـــی و طراحــی چهــره، با استفاده از جدیدترین و استانداردترین دستــگاه ها  به همراه وسایل یکبار مصرف استریل و با رعایت اصول بهداشتی سعی نموده تا مراجعین از بهترین خدمات در اسکالپ سر بهره مند شوند.


نمونه کارهای اسکالپ

در این بخش تعدادی از نمونه کارهای انجام شده اسکالپ در مرکز آیرملو را مشاهده می نمایید.دیدن عکس های اسکالپ می تواند دید بهتری از نتیجه کار به شما بدهد.

اسکالپ ناحیه جلوی سر

جلوی سر معمولا یکی از نقاط حساس سر است که بیشتر در معرض دید می باشد. در صورت کم پشتی در این ناحیه ، انجام اسکالپ می تواند ظاهر کاملا طبیعی و پر پشتی به آن بدهد


scalp


اسکالپ سر به صورت کامل

در صورتی که ریزش مو به صورت وسیع باشد ، اسکالپ در تمام مناطق سر انجام می شود. این کار معمولا به دو صورت انجام می شود. یا فرد موهای خود را کاملا می تراشد و پیگمنت های قرار داده شده روی سر مانند موهای تراشیده به نظر می رسد که به آن اسکالپ اسپرت می گویند که به روشی بسیار پر طرفدار تبدیل گشته و البته انجام درست آن نیاز به تجربه زیادی دارد.


اسکالپ اسپرت


یا می توان انجام اسکالپ و قراردادن پیگمنت ها را در میان موهای باقی مانده سر انجام داد و ظاهر خالی بین موها را از طریق قرار دادن رنگدانه های ریز در کنار هم برطرف نمود


اسکالپ


اسکالپ جای بخیه

اسکالپ جای بخیه می تواند برای هر نوع بخیه ای که در اثر جراحی یا شکستی و بریدگی در میان موها ایجاد شده بکار گرفته شود. معمولا از این روش برای پر کردن جای بخیه ناشی از کاشت مو به روش FUT استفاده می شود


اسکالپ جای بخیه


اسکالپ برای پر کردن فرق سر

این نوع اسکالپ در میان خانها طرفدار بیشتری دارد. در نمونه کارهای اسکالپ زیر مشاهده می کنید که چگونه فضای خالی بین موها در فرق سر با استفاده از پیگمنت کاملا پر شده است.


scalp for women


اسکالپ خانم ها فرق سر


تعدادی از نمونه کارهای مجموعه در این صفحه قرار گرفته شده است همچنین برای مشاهده فیلم های نمونه کار اسکالپ می توانید به صفحه

بروید و برای مشاهده عکس ها به صفحه

گالری تصایراسکالپ

مراجعه نمایید

فرم مشاوره آنلاین اسکالپ علی خاکباز
سلام و خسته نباشید میشه بفرمایید این اسکالپ که شما انجام میدین با تاتو چه فرقی داره ؟من یکی از دوستام تاتو کار هست و به من گفت بیا کف سرتو با تاتو پر کنم
 مشاور آنلاین
  تاتو با دستگاه تاتو انجام میشه ، سوزن های این دستگاه درشت تر از دستگاه پزشکی هست در نتیجه نقاط ایجاد شده درشت خواهند شد که ظاهری نامطلوب و غیر طبیعی ایجاد می کند و مهم تر از همه اینکه تاتو به علت اینکه سوزن در عمق بیشتری از پوست وارد میشه به ریشه موها آسیب میزنه و سبب تخریب فولیکول موها و ریزش موها می شود. اسکالپ در مرکز تخصصی اسکالپ توسط دستگاه پزشکی انجام میشه که سوزن های بسیار ظریفی دارد و سبب ظرافت بالا و طبیعی شدن کار می شود و همچنین سوزن در لایه سطحی پوست بالاتر از سطح ریشه موها وارد می شود که آسیبی به ریشه موها وارد نشود. نکته بعدی در تفاوت اسکالپ و تاتو مواد مورد استفاده هست که در تاتو از رنگهای شیمیایی و معدنی استفاده میشه که سبب ریزش مو میشه در صورتی که در اسکالپ از رنگدانه های ارگانیک و گیاهی استفاده میشه که کاملا ایمن و زیست سازگار هستن .  
 بهزاد
سلام بنده یکسال پیش کاشت مو انجام دادم ولی همچنان دچار کم پشتی در سرم هستم و همچنان موهام کم پشت دیده میشود ..میخوام بدونم با انجام اسکالپ این مشکل من حل میشه ؟؟
 مشاور آنلاین
  سلام.بله. بسیاری از مراجعین برای انجام اسکالپ در گذشته تجربه کاشت مو داشتند و برای رفع کم پشتی مو اسکالپ سر انجام دادند.  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید