اسکالپ سر چیست؟

اسکالپ سر یا میکرواسکالپ چیست ؟

اسکالپ سر (Scalp) یک روش نسبتا نوین است که برای از بین بردن اثرات ظاهری کم پشتی و طاسی سر به کار می رود. از این روش می توان هم برای کم پشتی موهای خانم ها و هم آقایان استفاده نمود.  به این تکنیک میکرو اسکالپ و هاشور سر نیز گفته می شود.


روش انجام اسکالپ چگونه است ؟

به صورت کلی اسکالپ سر روشی است که در آن مناطق خالی سر با استفاده از دستگاه های بخصوص و پیگمنت های مخصوص (رنگدانه ) پر می شود. در این روش مویی روی سر متقاضیان کاشته نمی شود بلکه از طریق ابزار پزشکی و مدرن رنگدانه های مخصوصی زیر پوست سر قرار میگیرند که ظاهری شبیه مو داشته و از نظر ظاهری به پرپشت نشان داده شدن موها کمک بسیار زیادی می کنند.

تکنیک های مختلفی با توجه به وسعت خالی بودن کف سر ، جنسیت ، منطقه مورد نظر و .. وجود دارند که انتخاب بهترین تکنیک برای اسکالپ نیاز به تجربه و دانش بالایی دارد. تکنیک ها نقطه ای ، هاشوری ، hair by hair و.. از جمله آنها هستند.


میکرو اسکالپ چه زمانی کاربری دارد ؟

از این روش در موارد زیادی می توان استفاده کرد. درواقع به دلیل عوارض بسیار ناچیز و مزایای زیادی که میکرو اسکالپ دارد یکی بهترین گزینه ها محسوب می شود. اگر تکنیک اسکالپ توسط یک متخصص مجرب و با تجربه انجام شود می تواند درموارد زیر بکار رود و تاثیر چشمگیری در پرپشت نشان دادن موها داشته باشد :

·         پوشش نواحی کم پوشت مو یا طاس سر

·         پوشش محل زخم هایی که بواسطه عمل جراحی یا شکستگی در سر یا ابرو بودجود آمده اند

·         پوشش خط بخیه کاشت مو به روش FUT یا هر نوع جای بخیه دیگر در سر

·         پوشش نواحی که به دلیل آلوپسی یا ریزش موی سکه ای خالی شده اند

·         پرپشت شدن ظاهری و افزایش کیفیت بصری موها پس از انجام کاشت مو


اسکالپ   اسکالپ سرروش های انجام میکرواسکالپ چیست ؟

اسکالپ سر هم با استفاده از دستگاه مخصوص اسکالپ (میکرو پیگمنتیشن) و هم با استفاده از رول انجام می شود.ظرافت کار و همچنین طبیعی بودن نتیجه با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن بسیار بیشتر است. مزیت استفاده از رول این است که در مدت زمان بسیار کمتری انجام می شود و منطقه وسیعی را پوشش می دهد. اما ایراد اصلی رول این است که فواصل بین پیگمنت ها منظم است و امکان استفاده از تکنیک های سایه روشن و .. در آن وجود ندارد. طبق تجربه، برای هرچه طبیعی تر شدن نتیجه اسکالپ در بسیاری مواقع بهتر است فواصل بین پیگمنت ها نامنظم باشد و از تکنیک های هاشور و سایه روشن در مناطق مختلف استفاده گردد.


مدت زمان ماندگاری اسکالپ چقدر است ؟

ماندگاری اسکالپ یکی از سوالات مهمی است که از طرف متقاضیان پرسیده می شود.این که رنگدانه های بوجود آمده در این روش دائمی است یا خیر ؟

درجواب باید گفت که اولا روش اسکالپ مانند تتو نیست و یک روش دائمی محسوب نمی شود.بدلیل این که پیگمنت ها یا همان رنگدانه های مخصوص اسکالپ در عمق بسیار کمی نفوذ می کنند پس از مدتی از بین می روند و این یک مزیت محسوب می شود.چرا که به هر دلیلی اگر در آینده از نتیجه رضایت نداشتید یا تصمیم گرفتید روش های دیگری را امتحان کنید می دانید که اسکالپ موقتی است و مانند تاتو نیست که تا آخر عمر مجبور به داشتن آن باشید.البته در صورت رضایت داشتن از نتیجه این روش قابل ترمیم است و تا هر زمانی که بخواهید می توانید مناطقی که اسکالپ در آن انجام شده را پس از کمرنگ شدن مجددا ترمیم کنید و از مزایای ظاهری آن بهره ببرید.

مدت ماندگاری اسکالپ سر از چند ماه تا چند سال متغیر است و عواملی مختلفی بستگی دارد :

·         کیفیت پیگمنت های (رنگدانه های) بکار رفته

·         جنس پوست سر و میزان خشکی آن

·         عوامل محیطی مختلف مانند نور مستقیم یا آلودگی

·         عمق نفوذ رنگ دانه ها

·         انجام دادن یا ندادن مراقبت هایی که در چند روز بعد از انجام اسکالپ مهم هستد

·         میزان تعریق پوست سر

·         تکنیک مورد استفاده

·         مهارت و تجربه پیگمنتر (تکنسینی که به انجام اسکالپ می پردازد)


بهرحال پس از مدتی رنگدانه هایی که از طریق روش میکرواسکالپ در کف سر ایجاد شده اند شروع به محو شدن می کنند.در این زمان می توان برای ترمیم و پررنگ کردن مجدد رنگدانه ها به مرکز اسکالپ مراجعه شود که هزینه جلسات ترمیمی کمتر از هزینه اولیه در نظر گرفته می شود.این که چه زمانی این اتفاق می افتد بستگی زیادی به مراقبت و جنس پوست متقاضی دارد که پس از انجام مشاوره تا حدی قابل تخمین است.


بعد از اسکالپ چه مراقبت هایی لازم است؟

بعد انجام اسکالپ لازم است تا سه روز از استحمام و شستن سر خودداری نمایید.بعد از گذشت 3 روز برای شستن موها و سر خود از شامپو بچه باید استفاده شود.استفاده از محلول ماینوکسیدیل نیز در این دوره سه روزه ممنوع است. بهتر است تا حد امکان در روزهای اول سر شما در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد و شانه کردن موها به ملایمت و با فاصله از کف سر انجام گیرد.


هزینه انجام اسکالپ چقدر است ؟

هزینه و قیمت نهایی انجام اسکالپ به عوامل متعددی بستگی دارد. میزان مهارت و تجربه مرکز اسکالپ ، رنگدانه های مورد استفاده ، وسعت بخش هایی از سر که دچار ریزش شده و.. در هزینه نهایی انجام اسکالپ سر تاثیر گذارند.هر چه وسعت بیشتری از سر خالی باشد ، زمان انجام اسکالپ نیز بیشتر می شود و به همین نسبت هزینه نیز افزایش می یابد.

به صورت کلی برای جلسه اول هزینه انجام اسکالپ هر ساعت 350.000 تومان و جلسات ترمیمی بعدی هر ساعت 300.000 تومان محسابه می شود.


انجام اسکالپ چقدر طول می کشد؟

اینکه انجام اسکالپ چقدر زمان می برد هم بستگی زیادی به جنس پوست و وسعت ریزش دارد اما به صورت کلی و حدودی بین 2 تا 5 جلسه برای میکرو اسکالپ سر لازم است که هر جلسه نیز بین 2 تا 4 ساعت به طول می انجامد.تمام این مراحل در فواصل مشخصی انجام می گیرد که در جلسه مشاوره با توجه جنس پوست و میزان خالی بودن سر به شما اعلام میگردد.

اسکالپ جلوی سر   اسکالپ


نمونه کارهای اسکالپ

در این بخش تعدادی از نمونه کارهای انجام شده اسکالپ در مرکز آیرملو را مشاهده می نمایید.دیدن عکس های اسکالپ می تواند دید بهتری از نتیجه کار به شما بدهد.

اسکالپ ناحیه جلوی سر

جلوی سر معمولا یکی از نقاط حساس سر است که بیشتر در معرض دید می باشد. در صورت کم پشتی در این ناحیه ، انجام اسکالپ می تواند ظاهر کاملا طبیعی و پر پشتی به آن بدهد

scalp

اسکالپ سر به صورت کامل

در صورتی که ریزش مو به صورت وسیع باشد ، اسکالپ در تمام مناطق سر انجام می شود. این کار معمولا به دو صورت انجام می شود. یا فرد موهای خود را کاملا می تراشد و پیگمنت های قرار داده شده روی سر مانند موهای تراشیده به نظر می رسد که به آن اسکالپ اسپرت می گویند که به روشی بسیار پر طرفدار تبدیل گشته و البته انجام درست آن نیاز به تجربه زیادی دارد.

اسکالپ اسپرت

یا می توان انجام اسکالپ و قراردادن پیگمنت ها را در میان موهای باقی مانده سر انجام داد و ظاهر خالی بین موها را از طریق قرار دادن رنگدانه های ریز در کنار هم برطرف نمود

اسکالپ

اسکالپ جای بخیه

اسکالپ جای بخیه می تواند برای هر نوع بخیه ای که در اثر جراحی یا شکستی و بریدگی در میان موها ایجاد شده بکار گرفته شود. معمولا از این روش برای پر کردن جای بخیه ناشی از کاشت مو به روش FUT استفاده می شود

اسکالپ جای بخیه

اسکالپ برای پر کردن فرق سر

این نوع اسکالپ در میان خانها طرفدار بیشتری دارد. در نمونه کارهای اسکالپ زیر مشاهده می کنید که چگونه فضای خالی بین موها در فرق سر با استفاده از پیگمنت کاملا پر شده است.

scalp for women

اسکالپ خانم ها فرق سر


تعدادی از نمونه کارهای مجموعه در این صفحه قرار گرفته شده است همچنین برای مشاهده فیلم های نمونه کار اسکالپ می توانید به صفحه

بروید و برای مشاهده عکس ها به صفحه

مراجعه نمایید


هزینه انجام اسکالپ حدودا چقدر است؟

معمولا هزینه جلسات بطور جداگانه و بر حسب ساعت، از داوطلبان دریافت می گردد به طوری که:

جلسه اول: هر ساعت حدود 350 هزار تومان - جلسات بعدی: هر ساعت 300 هزار تومان. البته مقدار ساعت بستگی به میزان وسعت منطقه کم پشت سر دارد که در جلسه مشاوره به صورت حدودی به متقاضیان اعلام میگردد.


اسكالپ چيست ؟ و چه تفاوتى با كاشت مو دارد؟

اين روش کاشت مو نیست. اسکالپ کاشت رنگدانه های ارگانیک است. نوعی تاتوی پزشکی هست كه بصورت نقاط ریزی که ظاهر فولیکول مو را دارد فضای خالی بین موها رو پر می کنیم که در نتیجه یک اثر بصری ایجاد می کند و آن نواحی پر به نظر خواهد آمد. این کار با استفاده از دستگاه های پزشکی انجام می شود.


آیا اسکالپ بر روی پوستهای با رنگ موی بلوند و قهوه ای روشن انجام میشود؟

بر اساس رنگ پوست و رنگ مو، مناسب ترین رنگ را انتخاب می کنیم و محدودیتی از لحاظ رنگ پوست و مو وجود ندارد.


انجام اسکالپ چند ساعت طول میکشد؟

مدت زمان آن بستگی به میزان انجام کار و وسعت خالی بودن سر دارد. برای مثال برای منطقه تاجی سر از بالای پیشانی تا فرق سر برای جلسه اول 4 الی 5 ساعت زمان می برد. جلسه دوم و سوم 2 الی 3 ساعت.


ماندگارى اسكالپ چقدر است؟

از لحاظ ماندگاری جز كارهاى دائمى محسوب ميشود و تا ٥-١٠ سال آثار اسكالپ بر روى سر خواهد ماند. رنگدانه ها به مرور زمان کم رنگ شده و نیاز به ترمیم خواهد داشت و زمانیکه ٢٠-٣٠ درصد کم رنگ شد نیاز به یک جلسه ترمیم خواهد داشت. پيشنهاد ما براى حفظ آرايش و آراستگى اسكالپ سر به مراجعه كنندگان اين است كه بعد از یک سال، یک جلسه ترميم حتما داشته باشند.


اسکالپ طی چند جلسه انجام میشود؟

اسکالپ در ۲ تا ۳ جلسه انجام می شود، در جلسه اول کل منطقه بصورت کامل کار می شود و سر کامل پر می شود. دو جلسه ترمیم نیاز دارد. جلسه دوم یکماه بعد هست و در صورت نیاز جلسه سوم، ۳ تا ۶ ماه بعد می باشد.


آيا ميكرواسكالپ به ريشه هاى مو آسيب ميزند ؟

در اسكالپ عمق نفوذ سوزن و كاشت پیگمت ها بسیار سطحى است و در انتهای لایه اپیدرم ( مزودرم) انجام می گیرد. ولى ریشه مو در لایه زیرین دِرم وجود دارد كه عملاً سوزن و پیگمنت فاصله زیادى با ریشه مو دارند و به هیچ عنوان اثر سو بر روى ریشه مو ندارد، با تحریک و پوست عمل خونرسانى جهت ترمیم پوست بالا می رود و باعث تقویت ریشه مو می شود. ولى یک امّا بزرگ وجود دارد كه حتما اصول اسكالپ رعایت شده باشد! یعنى دستگاه و پیگمنت هاى مورد استفاده مخصوص اسكالپ باشد، نه دستگاه و رنگ تاتو كه نه تنها درد زیادى دارد بلكه به دلیل مواد به كار رفته در آن و عمق نفوذ بالایی كه دارد باعث ریزش مو می شود.


فرم مشاوره آنلاین اسکالپ علی خاکباز
سلام و خسته نباشید میشه بفرمایید این اسکالپ که شما انجام میدین با تاتو چه فرقی داره ؟من یکی از دوستام تاتو کار هست و به من گفت بیا کف سرتو با تاتو پر کنم
 مشاور آنلاین
  تاتو با دستگاه تاتو انجام میشه ، سوزن های این دستگاه درشت تر از دستگاه پزشکی هست در نتیجه نقاط ایجاد شده درشت خواهند شد که ظاهری نامطلوب و غیر طبیعی ایجاد می کند و مهم تر از همه اینکه تاتو به علت اینکه سوزن در عمق بیشتری از پوست وارد میشه به ریشه موها آسیب میزنه و سبب تخریب فولیکول موها و ریزش موها می شود. اسکالپ در مرکز تخصصی اسکالپ توسط دستگاه پزشکی انجام میشه که سوزن های بسیار ظریفی دارد و سبب ظرافت بالا و طبیعی شدن کار می شود و همچنین سوزن در لایه سطحی پوست بالاتر از سطح ریشه موها وارد می شود که آسیبی به ریشه موها وارد نشود. نکته بعدی در تفاوت اسکالپ و تاتو مواد مورد استفاده هست که در تاتو از رنگهای شیمیایی و معدنی استفاده میشه که سبب ریزش مو میشه در صورتی که در اسکالپ از رنگدانه های ارگانیک و گیاهی استفاده میشه که کاملا ایمن و زیست سازگار هستن .  
 بهزاد
سلام بنده یکسال پیش کاشت مو انجام دادم ولی همچنان دچار کم پشتی در سرم هستم و همچنان موهام کم پشت دیده میشود ..میخوام بدونم با انجام اسکالپ این مشکل من حل میشه ؟؟
 مشاور آنلاین
  سلام.بله. بسیاری از مراجعین برای انجام اسکالپ در گذشته تجربه کاشت مو داشتند و برای رفع کم پشتی مو اسکالپ سر انجام دادند.  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید