اسکالپ اسپُرت

اسکالپ اسپرت چیست ؟

اسکالپ اسپرت شبیه سازی موی سر شیو شده ( شماره صفر و یک) و ایجاد استایل موی سر کوتاه است که به صورت نقاط ریزی که کاملا شبیه به فولیکول مو دیده می شود.


اسکالپ اسپرت مناسب چه افرادی است؟

اسکالپ اسپرت مناسب افرادی است که اولا علاقمند به استایل مو شیو شده (ماشین شده) و خیلی کوتاه باشند و همچنین دچار طاسی سر یا کم پشتی گسترده مو هستند یا اینکه بر اثر ریزش مو خط هدلاین آنها به سمت عقب رفته باشد.


مراحل انجام اسکالپ اسپرت

1. جلسه مشاوره انجام اسکالپ اسپرت

در جلسه مشاوره سعی بر این است که کاملا پیرامون انجام کار توضیح داده شود. بدلیل اینکه این روش بیش از سایر روش ها بر روی چهره و ظاهر فرد تاثیر می گذارد، بنابراین از حساسیت بالایی نیز برخوردار است.

در این جلسه خط هدلاین می تواند به صورت امتحانی طراحی شود.

2. جلسه مشاوره پزشکی

در این جلسه پزشک کلینیک اسکالپ، مراجعه کننده را ویزیت کرده و شرح حال کاملی از وضعیت عمومی او تهیه می کند. در صورت نیاز پزشک دارو، لوسیون و یا انجام آزمایش را برای فرد متقاضی تجویز می نماید.

3. اولین جلسه اسکالپ اسپرت

اول از همه تمام موی سر مراجعه کننده باید کاملا کوتاه باشد (شیو شده باشد). سپس هرلاین (خط رویش مو) بر اساس فرم سر و صورت طراحی می شود و نواحی انجام کار مشخص می شود. مناسب ترین رنگ پیگمنت برای انجام اسکالپ تعیین می شود. سپس كل منطقه كف سر با استفاده از اسکالپ كاملا يک دست و با تراكم طبيعى فوليكول مو پر می شود.

4. دومین جلسه اسکالپ اسپرت

از جلسه دوم، ترمیم شروع می شود که معمولا یک ماه پس از جلسه اول این کار صورت می گیرد. اگر هر یک از بخش هایی که در جلسه اول اسکالپ در آنجا انجام شده، نیاز به ترمیم داشته باشند، پیگمنتر ظرف مدت کوتاهی این کار را انجام می دهد.

5. سومین جلسه اسکالپ اسپرت (جلسه پایانی)

در این جلسه، برای دومین بار ترمیم اسکالپ صورت می گیرد و معمولا 2 ماه پس از اولین جلسه انجام می شود. در این جلسه نیز درصورتی که نیاز به ترمیم هر چند جزئی، باشد این کار جهت کمک به حفظ و ماندگاری هر چه بیشتر نتایج، انجام می شود.

6. جلسات ترمیمی سالانه

به دلیل کمرنگ شدن نتایج اسکالپ به مرور زمان - که معمولا پس از سه تا شش سال بعد از انجام فرآیند اسکالپ، این روند شدت می گیرد و به مرور آثار اسکالپ محو می شود - بهتر است آن فرد هر ساله جهت حفظ نتایج اسکالپ، در جلسات ترمیم که کوتاه مدت هستند، شرکت کند. 


چند نكته مهم در مورد اسکالپ اسپرت سر:

×      اين روش مناسب افراديست كه موهاى سرشان را شيو (بسيار كوتاه) می كنند و يا در صورت انجام اينكار براى داشتن ظاهرى آراسته باید موهاى نواحى موجود را هميشه شيو (بسيار كوتاه) نگه دارند.

×      از مزيت هاى اين روش می توان به تغيير موقعيت خط رويش مو اشاره كرد كه باعث ظاهرى جوانتر می شود.

×      اين روش تنها روش قطعى مناسب بيماران آلوپسى يونيورسال است. امروزه اين روش مورد علاقه بسيارى از ورزشكاران و بازيگران و سلبريتى هاى مشهور می باشد.

فرم مشاوره آنلاین اسکالپاگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید