میکرو اسکالپ ریش و سبیل

در سال های گذشته داشتن ریش و سبیل به عنوان نشانه ای از قدرت و زینت مردانگی شناخته می شد، به همین دلیل مراقبت دقیق از ان به طور سنتی انجام می شد. تاریخچه اولیه ریش به شدت با سنت های مذهبی و فرهنگی ارتباط داشت اما امروزهارتباط بیشتری با ترجیحات مد و فردیت دارد. در حال حاضر مردان زیادی با ریش های بلند یا کوتاه پیدا خواهید کرد که زیبا به نظر می رسند اما اگر موهای صورت ضخامت نداشته یا به خوبی رشد نکنند چه؟!

برخی از مردان به دلیل افزایش سن یا سبک زندگی دچار ریزش موی صورت می شوند اما هنوز هم می خواهند ریش و سبیل خود را بلند کنند یا ته ریش داشته باشند. خوشبختانه برای کسانی که به دنبال افزودن تراکم به موهای صورت خود هستند، میکروپیگمنتیشن یا اسکالپ ریش و سبیل می تواند بدون عوارض و نگرانی اثر کند.


اسکالپ ریش و سبیل

میکروپیگمنتیشن صورت FMP هنر تکثیر فولیکول های موی صورت در نواحی ریش و سبیل با استفاده از جوهر رنگدانه مخصوص برای ایجاد ظاهری پرتراکم است. میکروپیگمنتیشن ریش BMP همان مفهوم و تکنیک دقیق میکروپیگمنتیشن پوست سر است اما به وضوح در صورت انجام می شود. با تطبیق رنگ پوست و رنگ موهای صورت با رنگدانه مناسب، تصاویر مو بر روی سبیل یا ریش ایجاد می شود تا هر گونه تکه های طاسی پر شود. شبیه میکروپیگمنتیشن پوست سر، میکروپیگمنتیشن صورت نیز ریشه های ریز مو (ریش یا سبیل تراشیده شده) را تکرار می کند تا توهم سایه ساعت 5 را ایجاد کند. FMP می تواند با ترکیب یکنواخت مواد اولیه باعث ایجاد تراکم مو یا برای استتار جای زخم در جایی که مو در اطراف سبیل یا قسمت های ریش رشد نمی کند، استفاده شود.

ترسی که اکثر مردم درباره اسکالپ ریش و سبیل دارند این است که این روش دائمی بوده و ممکن است بعدا نظرشان درمورد اصلاح یا مدل تغییر کند. گرچه این روش به نام آرایش دائمی شناخته می شود اما کمتر از آنچه فکر می کنید ماندگاری دارد، البته ماندگاری میکروپیگمنتیشن کاملا به مراقبت های بعدی و مهارت اجرا دارد. برای انجام میکروپیگمنتیشن از رنگدانه های پزشکی استفاده می شود که به طور خاص برای پوست طراحی شده اند. با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض آفتاب، این رنگدانه ها می توانند کم رنگ شوند و ممکن است لازم باشد یک تا سه جلسه ترمیم میکروپیگمنتیشن با هدف بازگرداندن ظاهر به بهترین حالت ممکن انجام شود.


کاندیدای مناسب اسکالپ ریش و سبیل

متأسفانه در بعضی از مردان، موهای صورت به درستی رشد نمی کنند و مناطقی در ریش از لکه های طاس وجود دارد. میکروپیگمنتیشن صورت برای همه آسان و قابل اجرا است اما مانند هر روش دیگر برای دریافت بهترین نتیجه بهتر است شرایط مناسب برای انجام آن توسط پزشک تایید شود. این درمان به ویژه برای مردانی که دارای مشکلات زیر هستند توصیه می شود:

•         کمبود موی صورت به دلیل آلوپسی آره آتا

•         ریش یا سبیل پراکنده، تکه ای، نازک و کم پشت

•         پوشاندن اسکار آکنه

•         سوختگی

FMP همچنین برای زخم های صورت در اطراف دهان که با ظاهر ناخوشایند قابل توجه است و کسانی که اصلا توانایی رشد ریش یا سبیل را ندارند، مناسب می باشد. میکروپیگمنتیشن ریش و سبیل مفهومی کاملاً شبیه به میکروپیگمنتیشن پوست سر دارد که به میکرواسکالپ سر نیز شناخته می شود، اما به دلیل تفاوت ترکیب پوست نواحی ریش و سبیل، با کمی تفاوت در تکنیک اجرا می شود. اگر ریش شما به دلیل افزایش سن در حال سفید شدن باشد، میکروپیگمنتیشن ریش می تواند به شما کمک کند تا از رنگ تیره تری برای ترکیب با رنگ ریش خود استفاده کنید که جوان تر به نظر برسد.


مراقبت های بعد از اسکالپ ریش و سبیل

این روش هیچ عارضه جانبی ندارد و در صورت مراقبت مناسب مدت طولانی ماندگار خواهد شد. اسکالپ ریش و سبیل بدون نیاز به بیهوشی و توسط بی حسی موضعی انجام می شود و پس از اتمام کار نیاز به بستری ندارد. افراد با توجه به شرایط خود بعد از دو تا سه روز می توانند به روال عادی زندگی خود برگردند. مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن برای هر قسمت از سر و صورت مشابه بوده اما هر فرد با توجه به شرایط جسمی و توصیه های پزشک خود باید از آنها پیروی کند. مهمترین مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن ریش و سبیل عبارتند از:

✓      آب نزدن به ناحیه تحت درمان تا سه روز و شنا نکردن تا یک ماه

✓      تا مدت ها به طور طولانی مدت در مقابل تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید

✓      استفاده از پماد یا کرم های تجویز شده به طور مرتب

✓      از تماس مستقیم با ریش و سبیل تا سه روز خودداری کنید

✓      پوسته هاهی ایجاد شده را نکنید و این ناحیه را نخارانید

✓      عدم مصرف داروهایی که منجر به تحریک پوست می شوند

اگر مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن به درستی انجام شود و به یک مجموعه معتبر و تکنسین ماهر مراجعه شود، ماندگاری این روش حدود 2 سال خواهد بود. در واقع می توان گفت میکروپیگمنتیشن به دلیل نفوذ به لایه سطحی تر پوست یک تاتوی موقت می باشد که ظرافت بیشتری به همراه دارد.


در مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن و اسکالپ ایرانا از تجهیزات به روز و متخصصین ماهر برای ارائه خدمات بهره گرفته می شود. تکنسین این مرکز بر اصول زیبایی شناختی تسلط داشته و با تجربه طولانی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی سعی بر جلب رضایت مشتریان در زمینه میکروپیگمنتیشن دارند.

فرم مشاوره آنلاین اسکالپاگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید