اسکالپ اسپُرت

اسکالپ اسپرت چیست ؟

اسکالپ اسپرت به گونه ای می باشد که موی سر را در حالت موی تراشیده با نمره های پایینی همچون صفر و یا یک نشان می دهد.این روش بدین گونه است که نقاط بسیار ریزی همانند فولیکول مو روی سطح پوست سر ایجاد کرده و استایل موی کوتاه را برای افراد به ارمغان خواهد آورد. 


اسکالپ اسپرت مناسب چه افرادی است؟

اسکالپ اسپرت برای کسانی ایده آل می باشد که علاقه به موهای بسیار کوتاه دارند و همچنین می تواند برای کسانی که دچار طاسی و یا کم پشتی وسیع هستند مناسب باشد.همچنین افرادی که خط موی آن ها در قسمت جلوی سر(هد لاین)عقب نشینی زیادی کرده است می توانند از این روش استفاده نمایند.

اسکالپ اسپرتاسکالپ اسپرت


مراحل انجام اسکالپ اسپرت

جلسه یک:انجام مشاوره های لازم پیش از اسکالپ اسپرت

در جلسه نخست و پیش از هر چیزی پزشک تمامی نکات و مسائل اسکالپ اسپرت را به شما یادآوری خواهد کرد و شما نیز خواهید توانست سولاتاتی که درباره این موضوع دارید را از پزشک خود بپرسید.در مرحله اول اسکالپ مواردی که نیاز به رعایت آن ها پیش از انجام عمل و همچنین پس از انجام آن لازم است رعایت کنید به شما گفته می شود.


جلسه دو:انجام معاینات

در این جلسه پس از رفع ابهامات و سوالات پزشک با انجام معاینات مختلف گزارشی از وضعیت شما تهیه خواهد کرد تا به وسیله آن شما آماده ی انجام اسکالپ شوید.با توجه به معاینات انجام شده داروهای مورد نیاز توسط پزشک برای شما تعیین خواهد شد.


جلسه سه:شروع مرحله نخست اسکالپ

پزشک با مشخص ساختن رنگ مورد نظر بر اساس موی شما و علاوه بر این مشخص نمودن مناطق مورد نیاز جهت اسکالپ ، شروع به انجام اسکالپ خواهد کرد.


جلسه چهار:مرحله ترمیمی اول

با گذراندن یک ماه از انجام اسکالپ اسپرت مناطقی از سر که نیاز به ترمیم دارند مشخص خواهند شد.به همین جهت می بایست در این زمان به کلینیک مراجعه کرده و مرحله ترمیمی روی این مناطق صورت بگیرد.


جلسه پنجم:مرحله ترمیمی دوم

فرآیند اسکالپ جهت تثبیت و زول ماندگاری بیشتر به مراحل ترمیمی نیاز دارد.پس از گذشتدو الی پنج ماه از مرحله ترمیمی پیشین نیاز است با مراجعه مجدد به کلینیک این مرحله ترمیمی را نیز پشت سر بگذارید.


جلسه ششم:مرحله ترمیمی سالیانه

این مرحله سالی یکبار می بایست انجام شود.با توجه به همیشگی نبودن اسکالپ و اینکه پس از گذشت سه تا شش سال امکان کم رنگ شدن آن می باشد می بایست سالی یکبار در جلسات ترمیمی شرکت نمایید.


چند نكته مهم در مورد اسکالپ اسپرت سر:

• روش اسکالپ اسپرت برای کسانی می باشد که موهایشان بسیار کوتاه می باشد و علاقه به مو با نمره هایی همچون صفر و یا یک دارند.برای کسانی که در سایر نواحی موی سر خود کم پشتی وجود ندارد می بایست به صورت دایمی موی سر خود را با چنین نمره هایی کوتاه نمایند.

• با توجه به تغییر خط رویش به وسیله این روش می توان ظاهری جوان تر داشت.

• اسکالپ اسپرت جز تنها روش هایی است که به وسیله آن می توان چهره افرادی که به بیماری آلوپسی یونیورسال دچار هستند را تغییر داد .این روش امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است به طوری که بسیاری از افراد معروف ، ورزشکاران و یا بازیگران از این روش استفاده می نمایند.


فرم مشاوره آنلاین اسکالپاگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید