پاک کردن تاتو

این روش درمانی روشی منحصر بفرد است که امروزه در آمریکا ، اروپا و…بطور گسترده ای جهت پاک کردن تاتو بکار میرود .در این روش از موادی استفاده شده که جاذب رنگهای تاتو می باشد.متخصصان امریکایی این مواد را به علت اینکه نتواند وارد پوست شود از موادی درشت ملکول ساخته اند که نمی تواند از لایه های پوست عبور کند .ولی به علت تمایل این مواد به جذب رنگها، رنگ از عمق پوست بیرون امده وجذب این مواد می شود.  دراکثر موارد تاتو دریک جلسه بدون درد وخونریزی کاملا پاک می‌شودو بدون آنکه آسیبی به پوست وارد نماید.


روش‌های مختلفی برای پاک کردن تاتو وجود دارد:

۱- جراحی
۲- فریز کردن
۳- ریمور کردن با مواد گوناگون و اسیدهای میوه که باعث اسیب رساندن به پوست می شود.
۴- لیزر به رنگهای قرمز، زرد ، کرم و سبز پاسخ نمی‌دهد و نیز هزینه‌ای بسیار گران دارد و گاه نیز زخم باعث فرورفتگی در موضع می‌شود.
۵- کاور کردن با رنگهای مشابه پوست ،باعث می شودکه قسمتی از پوست مانند وصله ای ناجور روی پوست باقی بماند.که هیچ تناسبی با رنگ پوست فرد ندارد.


مزایای این روش نسبت به سایر روشهای پاک کردن تاتو شامل :

-درد بسیار کم

- جلسات درمانی برخلاف لیزروسایر روشها  کوتاه بوده و در اکثر مواقع میتوان تاتوهای کوچک را تنها در یک جلسه پاک نمود

- برخلاف لیزر که به طیف خاصی از رنگهای تاتو جواب میدهد این سیستم تمـــــامـی طیـف رنــگی پیگمنتهای تاتو حتی سفید , کرم، زرد ، قرمزو سبز را که لیــزر جوابگو نـــمیباشد تحت پوشش قرار میدهد

-مراقبت بعدی خاصی ندارد و  لزومی به اجتناب از نور آفتاب نمباشد


توجه کنید که این روش درمانی نه جراحی است و نه اسید و لایه بردار .

در هنگام تاتو رنگدانه ها به لایه درم پوست تزریق میشوند .سلولهای ناحیه درم بسیار پایدارند و رنگدانه های تاتو میتوانند مدت طولانی در این ناحیه باقی بمانند و تا پایان عمر تنها اندکی کم رنگتر شوند .

در پاکردن تاتو با لیزر ، پالس انرژی بالای لیزر رنگدانه های تاتو را به اجزای بسیار ریز تجزیه میکند که این ذرات ممکن است توسط بدن جذب شوند . طول موج نور لیزر با توجه به رنگ تاتو و عمق آن انتخاب میگردد . قابل ذکر است لیزر برروی رنگهای سبز، قرمز  و زرد تاثیری ندارد و رنگهای بژو کرم را تیره و خاکستری میکند . از انجاییکه تمامی رنگهای تاتو به سه رنگ اصلی زرد ، آبی و قرمز تجزیه میگردند امکان پاک کردن کامل تاتو را برای لیزر مشکل میگرداند . در روش لیزر نیاز به جلسات متعدد درمانی میباشد .

در روش جدید درد بسیار ناچیز بوده و عمل پاک کردن برای تمامی رنگها امکانپذیر است و هیچ محدودیتی وجود ندارد ، همچنین تعداد جلسات به نسبت سایر روش ها بسیار کوتاه در حد یک الی سه جلسه میباشد .

روش استخراج رنگ از پوست کاملا ایمن است و هیچ اسکاری برروی پوست بر جای نمیگذارد . ولی در روش برداشت تاتو توسط جراحی و نیز پاکردن تاتو با ریمورهای اسیدی و لایه بردار اسکار بروی پوست باقی میماند.

روش جدید استخراج رنگدانه های  تاتو هم اکنون پنج سال است در کلینیک های بسیاری درجهان بکار میرود و حتی شماری از کلینیک های لیزر با مشاهده کارایی بالای این روش به استفاده از این سیستم درمانی روی آورده اند 

فرم مشاوره آنلاین اسکالپاگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید