میکروپیگمنتیشن خط چشم


با روش میکروپیگمنتیشن می توان آرایش چشم به صورت دائمی داشته باشیم.

در آرایش کردن، کشیدن خط چشم برای بسیاری از خانمها کاری دشوار است؛ که البته اگر تمیز و زیبا کشیده شود تاثیر بسیاری در چهره ایجاد خواهد کرد. امروزه روش هایی برای کشیدن دائم یا نیمه دائم خط چشم ارائه شده که با استفاده از دستگاه های مخصوص با دقت بالا و طرح دلخواه اجرا میشود. تکنیک های مخصوصی که برای آرایش نیمه دائم استفاده میشود "میکروپیگمنتیشن" نام دارد. در این روش ذرات رنگی توسط دستگاههایی به زیر سطح پوست انتقال میابد. میکروپیگمنتیشن را میتوان با تاتو مقایسه کرد، اما در این روش ذرات رنگی به سطح میانی پوست (dermal) وارد میشوند (درصوتی که در تاتو به لایه ی زیرین پوست اثر میکند)؛ همچنین میکروپیگمنتیشن عمر کوتاه تری نسبت به تاتو خط چشم دارد که یک مزیت محسوب می شود ، زیرا تاتو تقریبا غیر برگشت پذیر است و در صورتی که از طرح و مدل خط چشم خود خسته شوید و یا مد روز دیگر با مدل ابروهای شما همخوانی نداشته باشد تغییر آن بسیار دشوار و در بسیاری موارد غیرممکن خواهد بود اما در میکروپیگمنتیشن خط چشم این گونه نیست هر 1 یا 2 سال امکان تغییر در رنگ و طرح آن وجود دارد و هیچگاه مدل خط چشم شما قدیمی یا خسته کننده نخواهد شد.


میکروپیگمنتیشن خط چشم(eyeliner micropigmentation)

میکروپیگمنتیشن خط چشم شامل استفاده از یک دستگاه قلم مانند برای طراحی روی پلک و ایجاد خط چشم به رنگ دلخواه متقاضی است. ممکن است بعد از انجام طرح اولیه احتیاج به ترمیم باشد، اما زمان ترمیم نباید کمتر از 1ماه باشد. در میکروپیگمنتیشن خط چشم از اکسید آهن برای رنگدانه های وارد به پوست استفاده میکنند که کمترین حساسیت را در بین افراد دارد.

میکروپیگمنتیشن برای هرنوع پوستی مناسب است؛ حتی افرادی که مبتلا به آب مروارید و آرتریت هستند یا افرادی که سابقه سکته مغزی دارند نیز میتوانند از این روش استفاده کنند. هر زمان که یک جسم خارجی وارد بدن میشود احتمال عفونت وجود دارد، اما در میکروپیگمنتیشن خط چشم، راههایی برای کاهش این احتمال وجود دارد؛ مثل : مشاوره با فرد متخصص، مراجعه به مراکز معتبر، استفاده از دستگاه و لوازم استریل شده، مراقبت های توصیه شده پس از انجام میکروپیگمنتیشن.

خانمهای باردار یا شیرده و کسانی که دیابت یا بیماری های پوستی دارند بهتر است که میکروپیگمنتیشن را انجام ندهند. با گذشت زمان و افزایش سن، سلول های پوست مداوما جایگزین میشوند؛ به همین علت بعد از حدود دو تا سه سال طرح ایجاد شده توسط میکروپیگمنتیشن کم رنگ میشود. پاک کردن میکروپیگمنتیشن خط چشم از طریق لیزر امکان پذیر است؛ اما می تواند بسته به رنگش، طولانی، دردناک و گران قیمت باشد.


مراقبت های بعد از انجام میکروپیگمنتیشن خط چشم:

·        اجتناب از ایستادن زیر نور خورشید

·        عدم استفاده از لنزها در چند روز ابتدایی

·        شنا نکردن در ماه اول

·        آرایش نکردن چشم برای 3 تا 5 روز بتدایی

·        در 3 روز ابتدایی روی  قسمت میکروپیگمنتیشن شده را وازلین بمالید.


مرکز میکروپیگمنتشن و زیبایی ایرانا با متخصصین حرفه ای، با تجربه و آگاه از اصول زیبایـــــــی شناختـــی و طراحــی چهــره، با استفاده از جدیدترین و استانداردترین دستــگاه ها بدون هیچگونه درد و خونریزی به همراه وسایل یکبار مصرف استریل و با رعایت اصول بهداشتی سعی نموده تا مراجعین از بهترین خدمات در  میکروپیگمنتیشن خط چشم و خط مژه بهره مند شوند

فرم مشاوره آنلاین اسکالپاگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید