اسکالپ بانوان

همانطور كه داشتن موهاى پر پشت و سالم يكى از معيار هاى اصلى زيبايی در خانم ها محسوب می شود، مشكل ريزش مو و كم پشتى مو يكى از دغدغه هاى بزرگ خانم ها می باشد.
افرادى كه دچار اين مشكل هستند عموما براى اينكه زيبايی و اعتماد بنفس از دست رفته خود را مجددا بدست بياورند، تمام راه ها و روشهاى درمانى مختلف را امتحان می كنند تا به نتيجه مطلوب برسند كه شامل تعداد جلسات زياد و طول درمان بالا هستند، كه در ابتدا هم نتيجه نهايی مشخص نيست.


علت ریزش موی زنانه

آلوپسی آندروژنیک زنانه یا طاسی زنانه را گاهی آلوپسی آندروژنیک آدرنال زنانه هم می نامند، چرا که در برخی از این زنان سطح دهیدرواپی آندروسترون سولفات (با نماد اختصاری DHEAS) که نوعی آندروژن غده فوق کلیه آدرنال است، بالا می‌باشد. در این زنان طرح مشخصی از آلوپسی مرکزی سر بدون فرورفتگی فرونتوتمپورال پدید می‌آید ولی در سایر زنان کاهش مو در تمام سر بطور یکسان پدید می‌آید و زنان مانند مردان دچار طاسی سر نمی‌شوند.


اسکالپ راه حل قطعی

روش اسكالپ ميكروپيگمنتيشن روش قطعى و دائمى رفع كم پشتى مو می باشد. بدليل نتيجه سريع و دائمى مورد توجه خانم ها قرار گرفته. اين روش نهايتا طى ٣ جلسه انجام می شود كه در جلسه اول كل ناحيه مورد نظر كاملا انجام می شود و يک ماه بعد از جلسه اول در جلسه دوم قسمتهايی كه مجددا نياز به اسكالپ داشته باشد انجام می شود و ٢ الى ٥ ماه بعد جلسه سوم به همين صورت انجام می شود.


اسکالپ به کدام دسته از بانوان توصیه می شود؟

از آنجایی که بسیاری از خانمها به زیبایی ظاهر خود علاقه دارند و از طرف دیگر بسیاری از تکنیک های زیباسازی پوست و مو طرفداران زیادی نزد خانمها - به ویژه دختران جوان - دارد، لذا تکنیک هایی مانند اسکالپ نیز محبوبیت زیادی در بین آنها پیدا کرده است. به همین جهت برای بسیاری از خانمهایی که به دلایلی دچار ریزش موی سر و یا ابرو شده اند، ممکن است این سئوال مطرح بشود که اسکالپ بانوان برای چه کسانی مفید است؟ یا اینکه اصولا کاربرد های اسکالپ برای خانمها شامل چه مواردی می شود؟

در پاسخ می توان گفت که خانمها می توانند جهت برطرف کردن مشکلات زیر از این تکنیک استفاده کنند:

1. خانمهایی که به دلایل ارث و یا ژنتیک دچار ریزش مو شده اند
2. ریزش مو به دلایل هورمونی
3. ریزش مو بعد از بارداری
4. ریزش مو ناشی از رژیم های سخت غذایی
5. جای اسکار ناشی از شکستگی، سوختگی یا عمل جراحی
6.  از دست دادن موها به دلیل بروز بیماری هایی مانند آلوپسی و لیکنپلان (البته در صورت تایید پزشک)
7. افرادی که به دلیل فشارهای روحی روانی موهای خود را از دست داده اند
8. از دست دادن موها در طول شیمی درمانی


روش انجام اسکالپ:

1. جلسه مشاوره پیش از اسکالپ

در جلسه مشاوره، پیگمنتر ضمن بررسی های اولیه، کلیه نکات مهم از جمله اقداماتی که فرد داوطلب اسکالپ، باید قبل و بعد از آن انجام دهد و همچنین هزینه اسکالپ برای آن شخص را توضیح داده و به سئوالات و یا هر گونه ابهام در این رابطه پاسخ بدهد.

2. جلسه مشاوره پزشکی

پزشک در این جلسه با معاینه متقاضی اسکالپ، گزارشی جامع از وضعیت عمومی وی را آماده کرده و در صورتی که تخشیص دهد به هر دلیلی فرد نیاز به انجام آزمایش دارد، آزمایش های لازم را برای وی تجویز می کند. همچنین ممکن است پزشک برخی داروها، پمادها یا لوسیون ها جهت مصرف پیش از اسکالپ تجویز کند. فرد متقاضی انجام اسکالپ، در صورت تجویز هر گونه دارو یا دستورالعمل های ارائه شده توسط پزشک، باید به دقت آنها را انجام دهد. 

3. جلسه اول اسکالپ

در ابتدا ناحیه مورد نظر مشخص شده و همچنین رنگ پیگمنت مشخص می شود. سپس پیگمنتر، اسکالپ را انجام می دهد.

4. جلسه دوم اسکالپ

حدودا یک ماه پس از انجام اسکالپ، اولین جلسه ترمیمی برگزار می شود. اگر ناحیه ای نیاز به ترمیم داشته باشد، در این جلسه انجام می شود. 

5. جلسه سوم اسکالپ

دومین جلسه ترمیمی حدودا دو الی پنج ماه پس از جلسه اولیه اسکالپ، انجام می شود. این جلسه در واقع آخرین جلسه از مراحل اصلی اسکالپ است و چنانچه هنوز هم نیاز به برخی ترمیم ها وجود داشته باشد، در این جلسه صورت می گیرد. 

6. جلسات ترمیمی در سالهای بعد

به دلیل اینکه معمولا ماندگاری و دوام اسکالپ، بین 3 الی 6 سال است و به مرور زمان رنگ های آن کمرنگ تر می شوند، به منظور یک دست ماندن نتایج این فرآیند و همچنین ماندگاری بیشتر توصیه می شود که هر ساله یک جلسه ترمیمی کوتاه انجام شود. 

فرم مشاوره آنلاین اسکالپ سما تاجیک
هزینه انجام اسکالپ چقدره ؟
 مشاور آنلاین
  هزینه اسکالپ بستگی به وسعت محدوده و میزان خالی بودن سر دارد. میتونید عکس از سرتون به واتس اپ ای تلگرام ارسال کنید تا حدود هزینه رو اعلام کنیم. برای ارتباط: 09123332580  
 ندا
سلام من خیلی دوست دارم اسکالپ انجام بدم ولی میترسم که به موهام آسیب بزنه .میشه بفرمایید آیا اسکالپ عوارضی داره و میتونه باعث ریزش مو بشه ؟؟؟
 مشاور آنلاین
  خیر به هیچ عنوان. اسکالپ خود به نوعی کار درمانی محسوب میشود . اسکالپ با رنگدانه ارگانیک و کاملا ایمن مخصوص اسکالپ و دستگاه پزشکی زیبایی آمیامد آلمان انجام میشه . این دستگاه توسط پزشکان جهت درمان ریزش مو تحت عنوان میکرونیدلینگ یا مزونیدلینگ بکار میره  .و تکنیک کار در اسکالپ دقیقا مشابه کار مزونیدلینگ هست تنها تفاوت در اینه که در اسکالپ سوزن همراه با رنگدانه وارد پوست میشه و در مزونیدلینگ همراه با دارو .و این پروسه سبب افزایش خونرسانی در کف سر و افزایش فاکتور رشد میشه و سبب تقویت فولیکول موها میشود.  همچنین عمق کار اسکالپ در لایه سطحی پوست و بالاتر از سطح ریشه موهاست و آسیبی نخواهد رسید.  
 مرجان
ماندگاری اسکالپ چقدره روسر ؟ و چند جلسه هست ؟
 مشاور آنلاین
  تعداد جلسات اسکالپ به این صورته که ، در جلسه اول کل محدوده مورد نظر که دچار کم پشتی هست بصورت کامل کار میشه و کامل پر میشود ( نمونه کارهای پیج پایان جلسه اول هستند ).دو جلسه ترمیم نیاز دارد در جلسه ترمیم کل محدوده ای که در جلسه اول کار شده چک میشه و نقاطی که کم رنگ شده مجدد رنگدانه در اون نقاط اضافه میشه . جلسه دوم یکماه بعد هست و جلسه سوم  ۳ تا ۶ ماه بعد میباشد.  از لحاظ ماندگاری رنگدانه ها حدود۳ تا ۵ سال رو سر هست ولی ملاک ما آرایش منظم و یکدست رنگدانه ها هست و برای اینکه کار در سطح کیفیت مطلوب حفظ بشه نیازه که سالی یکبار چک بشه و نقاطی که کمرنگ شده ترمیم انجام بشه . ترمیم سالیانه ۱ جلسه هست و هزینه اش حدود  ۵۰ درصد هزینه جلسه اول هست.  
 مهشید خاکباز
آیا میتونیم بعد اسکالپ ماینوکسیدیل استفاده کنیم ؟
 مشاور آنلاین
  بله، یک هفته پس از انجام اسکالپ استفاده از محلول ماینوکسیدیل بلامانع است.  
 نسیم
آیا شستشوی روزانه سر باعث پاک شدن رنگ اسکالپ میشه ؟
 مشاور آنلاین
  خیر، شستشو تاثیری در پاک شدن و از بین رفتن رنگ اسکالپ ندارد.  
 مهناز
با سلام سوال من اینه ، من موهام مشکی هست ، اگر بعد انجام اسکالپ در آینده بخوام موهامو روشن کنم آیا این رنگدانه ها رنگ میگیرن یا ثابت هستن ؟و اصلا بعد از اسکالپ میشه موها رو رنگ کرد؟
 مشاور آنلاین
  رنگدانه های مورد استفاده در اسکالپ  مشکی ضعیف متوسط و تیره هستن ( ریشه موها هم در این طیف قرار دارند )و رنگشون ثابته و با رنگ کردن تغییر نمیکنن . ملاک ما برای انتخاب رنگ اسکالپ ، رنگ طبیعی ریشه موهاست. اسکالپ ظاهر ریشه موها رو ایجاد میکنه و شما اگر موهاتونو روشن هم کنید دو سه روز بعدش ریشه موها که تیره تر هست میزنه بیرون که اسکالپ هم به همین شکله و اصلا ظاهر غیر طبیعی پیدا نخواهد کرد. حائز اهمیت است رنگ کردن مو پس از 3 هفته از انجام اسکالپ بلامانع است.  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید