اسکالپ سر آقایان

ریزش مو سر در آقایان

آلوپسی آندروژنیک مردانه یا طاسی مردانه ریزش مو تیپ مردانه را نمی‌توان یک بیماری محسوب نمود. این وضعیت به‌طور معمول در مردانی که از نظر ژنتیکی مستعد این وضعیت هستند اتفاق می‌افتد و در واقع نوعی پاسخ فیزیولوژیک بدن آنها به آندروژن‌ها یا همان هورمون‌های مردانه می‌باشد.

موهای ناحیه سر در انسان با وجود اینکه رشد غیر وابسته به هورمون جنسی مردانه (آندروژن) دارند، امّا دارای گیرنده خاص هورمونهای جنسی می‌باشند و به همین دلیل این هورمونها می‌توانند بر ریزش مو مؤثر باشند. در مردان بخش‌های فرونتوتمپورال یعنی نواحی جلو و اطراف و مرکز سر دارای گیرنده هورمونی هستند امّا در زنان تمام موهای ناحیه سر دارای گیرنده آندروژنی می‌باشند. به همین دلیل در مردان اول ناحیه جلوی سر کاهش مو داریم و بعد ناحیه مرکزی و سپس این دو ناحیه بهم می‌رسند.


اسکالپ سر برای آقایان

اسکالپ یک راه حل قطعی برای تمام مردانی است که با مشکل ریزش موی سر درگیرند و دچار کم پشتی وتراکم پایین موی سر هستند یا به صورت سکه ای ریزش مو داشته و همچنین  جای زخم یا جای بخیه بر اثر شکستگی، جراحی و عمل کاشت مو FIT و FUT بر روی سر دارند.

این روش فارغ از سن و میزان تراکم مو شخص، بصورت غیر تهاجمی و با استفاده از دستگاه و کارتریج مخصوص اسکالپ، روی سر و بین فواصلی که ریزش مو رخ داده، به صورت نقاط ریزی که شباهت به فولیکول مو دارد انجام می شود. علت اصلی ظاهر نامطلوب سرهای کم تراکم که واضح و در معرض دید بودن سفیدی پوست سر است رفع می گردد و نتیجه نهایی، تفاوت ظاهری بسیار خیره کننده است.

اسکالپ مناسب چه کسانی است:

1. دچار کم پشتی و تراکم پایین مو هستند.
2. بعد از انجام کاشت مو به تراکم مطلوب خود دست پیدا نکردند.
3. دچار ریزش های سکه ای هستند.
4. بر روی سرشان آثار شکستگی و سوختگی است.
5. جای اسکار عمل جراحی و کاشت مو بر روی سرشان وجود دارد.
6. ریزش مو بر اثر شیمی درمانی
7. ریزش مو بر اثر استرس
8. ریزش موی ناشی از بیماری های آلوپسیا و لیکنپلان (در صورت صلاحدید پزشک)


مراحل اسکالپ

1. جلسه مشاوره انجام اسکالپ 

در این جلسه تمام نکات و مواردی که مراجعه کننده باید در خصوص اسکالپ بداند کاملا آگاه می شود و به تمام سئوالات و ابهامات پیرامون انجام اسکالپ پاسخ داده می شود. در این جلسه حضوری مراقبت های قبل و بعد از انجام اسکالپ و همچنین هزینه انجام کار به مراجعه کننده اعلام می شود.

2. جلسه مشاوره پزشکی

در این جلسه باهدف ارتقای کیفیت نتیجه اسکالپ، پزشک با معاینه کردن مراجعه کننده، گزارش و شرح حال کامل از وضعیت عمومی وی تهیه می کند و در صورت نیاز دارو، لوسیون، پماد و یا آزمایش تجویز می گردد.

3. جلسه اول اسکالپ

اول از همه تعیین مناسبترین رنگ پیگمنت برای انجام اسکالپ و مشخص کردن نواحی انجام کار است. سپس کل منطقه مشخص شده اسکالپ می شود.

4. جلسه دوم اسکالپ

این جلسه که اولین جلسه ترمیمی محسوب می شود، یک ماه بعد از جلسه اول است. طی یک ماه نتیجه نهایی از جلسه اول مشخص می شود و قسمتهایی که نیاز به انجام مجدد کار دارد ترمیم می شود.

5. جلسه سوم اسکالپ (جلسه پایانی)

این جلسه دومین جلسه ترمیمی و جلسه پایانی اسکالپ است. بعد از 2 الی 5 ماه بعد از جلسه اول انجام می شود. مانند جلسه دوم در صورت نیاز قسمتی اگر نیاز با انجام کار داشته باشد ترمیم می شود.

6. جلسات ترمیمی سالانه

با توجه به اینکه ماندگاری اسکالپ بین 3 الی 6 سال است و طی این مدت به تدریج اسکالپ کمرنگ می شود، پیشنهاد می شود یک جلسه کوتاه ترمیمی جهت حفظ آرایی یک دست، سالانه انجام شود.

فرم مشاوره آنلاین اسکالپاگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید