سوالات متداول لیزر موهای زائد

سوالات متداول لیزر موهای زائد

در این بخش قصد داریم تمامی سولاتی که در زمینه لیزر موهای زائد مطرح می شود را بررسی و پاسخ دهیم تا با این کار بتوانیم شما را از این روش به طور کامل آگاه سازیم:


نحوه عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

مهمترین نکته ای که در لیزر موهای زائد می بایست رعایت شود تطابق طول موج های خاصی از نور و همچنین مدت زمان پالسی که بر روی هدف فرستاده می شود می باشد.کاری که لیزر انجام می دهد این است که پرتوهای نور را متمرکز نموده و با تابیده شدن بر روی مو ، توسط ملائین که بخشی از مو می باشد و به وسیله آن مو رنگ می گیرد ، جذب می شود.این کار باعث می شود انرژی به گرما تبدیل شده و سبب آسیب رسانی به فولیکول مو می شود.به سبب این انتقال اشعه به فولیکول و جذب آن ، تاخیر و یا جلوگیری از رشد مو را شاهد خواهیم بود.


چند نوع لیزر جهت از بین بردن موهای زائد وجود دارد؟

•  لیزر دیود:

این نوع لیزر در هر نوع پوستی از لحاظ روشنی و تیرگی موثر می باشد.انتقال انرژی به وسیله این نوع لیزر بر روی پوست بسیار بالا می باشد.لیزر دیود دارای فرکانس بالا و همچنین پالس کمی می باشد.تاثیر این نوع لیزر بر روی پوست های تیره بیشتر اما تاثیر کمی بر روی مو های نازک و روشن تر دارد.مناطق پوشش دهی لیزر دیود وسیع تر از سایر دستگاه ها است که با قابلیت مدت زمان انجام کار کاهش می یابد.


لیزر الکساندریت:

سریع ترین نوع لیزر موجود این نوع لیزر می باشد و می تواند روشی مناسب برای درمان کسانی که بیماری لکه های سبز روی پوست خود دارند باشد.حذف مو از منطق وسیعتر از قابلیت این لیزر است.لیزر الکساندریت از رایج ترین لیزر ها جهت از بین بردن موهی زائد می باشد.


• لیزر NdYAG :

این نوع از لیزر می تواند پاس های بلندتری را فرستاده و برای انواع پوست ها مناسب می باشد.از این نوع لیزر برای پوست های برنزه می توان استفاده نمود اما میزان تاثیر کمتری بر روی موهای نازک و روشن نسبت به سایر لیزر ها دارد.


فوایدی که لیزر با خود به همراه دارد چیست؟

✔  لیزر از دقت بسیار بالایی برخوردار است و بوسیله آن می توان به طور مثال موهای تیره و یا درشت را مورد هدف لیزر قرار داد و همچنین پوست اطراف را بدون آسیب رسانی خواهد گذاشت.

✔  لیزر دارای سرعت عمل بسیار بالایی است.هر پالس از لیزر حدود یک ثانیه به طول می انجامد و در همین یک ثانیه قادر خواهد بود منطقه وسیعی را تحت تاثیر قرار دهد.

✔  پیش بینی سریع پس از لیزر.در بیشتر متقاضیان انجام لیزر موهای زائد بین سه تا هفت جلسه نتیجه مناسب کار و حذف شدن دائمی موهای زائد دیده شده است.


تاثیر مصرف دارو بر موهای زائد چیست؟

چنانچه فردی مشکل بیماری هورمونی داشته باشد استفاده از دارو ممکن است سبب کاهش سرعت روند از بین رفتن موهای زائد شود.اما در سایرین ممکن است تاثیری کوتاه مدت داشته باشد و با قطع دارو این مشکل حل شود.


جهت از بین رفتن کامل موهی زائد به چند جلسه نیاز می باشد؟

مدت زمان و تعداد جلسات امری است که به شرایط فردی(میزان موهای زائد و...) متقاضی بستگی دارد اما به طور معمول در حدود 4 تا 6 جلسه این کار انجام می شود.


فاصله میان هر جلسه لیزر چقدر است؟

با توجه به این که لیزر در کدام قسمت بدن انجام می شود فاصله بین هر جلسه می تواند در بازه ی 1 ماه تا 1 ماه و نیم باشد.


چه مقدار از موهی زائد پس از انجام جلسات از بین خواهند رفت؟

پس از اتمام جلسات و انجام آن ها به طور منظم ، در حدود 80 تا 100 درصد موهای زائد از بین خواهند رفت.


آیا می توان در بین جلسات به اصلاح موها پرداخت؟

کندن و یا اپیلاسیون در این زمان ممنوع می باشد اما شیو و تیغ زذن مانعی ندارد.


عوارضی که ممکن است پس از لیزر دچار آن شد چیست؟

این روش هیچگونه عوارضی ندارد اما ممکن است پس از انجام لیزر در نواحی ای که لیزر تابیده شده است ، پوست دچار قرمزی مختصری شود که پس از یک تا دو ساعت از بین خواهد رفت.


آیا احتمال گرفت سرطان با انجام لیزر بیشتر می شود؟

خیر.تا به امروز هیچ موردی درباره هیچ نوع سرطانی به علت لیزر موهای زائد گزارش نشده است.


انجم لیزر در هنگام حاملگی ضرر دارد؟

با توجه به تحقیقاتی که صورت گرفته است لیزر به بافت های سطحی پوست نفوذ می کند و نمی تواند به سایر بافت های بدن نفوذ نماید.به همین علت این کار هیچ گونه عارضه ای برای کسانی که در مراحل حاملگی هستند نخواهد داشت.


پیش از انجام لیزر چه کار هایی باید انجام داد؟

2 هفته پیش از انجام لیزر هیچ مویی نباید کنده شود و در صورت لزوم فقط باید به وسیله تیغ تراشیده شود.پیش از انجام لیزر پوست باید کاملا شسته شود و به دور از هرگونه لوازم آرایشی و بهداشتی باشد.


پس از انجام لیزر چه کارهایی می بایست انجام داد؟

تا چند روز پس از انجام لیزر هر دو ساعت یکبار از کرم ضد آفتاب در مناطقی که پوست لیزر شده است و علاوه بر این در معرض نور آفتاب است استفاده شود.


مردان هم می توانند از این روش استفاده نمایند؟

بلی مردان هم می توان در نواحی از بدن خود که موهای زائد دارند از این روش استفاده نمایند.