مقایسه بوتاکس و پی آر پی

مقایسه بوتاکس و پی آر پی

دو روش پی آر پی و بوتاکس در جهت رفع چین و چروک های پوست استفاده می شود.


پیش از آنکه تفاوت های این دو روش را بازگو نماییم توضیحی مختصر درباره این دو روش به شما خواهیم داد.با ما همراه باشید.


پی آر پی

روشی برای جوان سازی پوست می باشد که به وسیله پلاکت های خون فرد و تزریق آن به نواحی که دچار چین و چروک است سبب می شود سلول های پوست مجددا فعال شده و شروع به باز سازی و تولید سلول های جدید نمایند.از این روش در محل هایی که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده استفاده می شود.


به دلیل اینکه در این روش از خون شما استفاده می شود، کسانی که دچار بیماری هایی از جمله سرطان ، اختلالات متابولیک و یا اختلالات خونی و یا بیماری های پوستی همچون لوپوس هستند نمی توانند از این روش درمانی استفاده نمایند.


برای انجام این این روش ابتدا محل تزریق بی حس شده و سپس پلاکت های خون شما که پی تر از طریق گرفتن خون از شما جدا شده است را به محل مورد نظر تزریق می نمایند.این روش هیچ گونه درد و یا خون ریزی ندارد و بدون جراحی صورت می گیرد.تنها چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد تورو و قرمزی در ناحیه تزریق است که طی 12 تا 24 ساعت از بین می رود.


تنها طی گذشت 3 هفته نتایج آن را می توان مشاهده نمود اما در مواردی ممکن است مدت زمان بیشتری نتیجه ی آن حاصل شود.


بوتاکس:

تزریق نوعی سم که به وسیله آن عصب های نواحی مورد تزریق فلج می شوند بوتاکس نام دارد.این روش بدین صورت است که پس از بی حسی محل تزریق ، به وسیله یک سرنگ و سوزن بسیار ریز این سم در حجم بسیار کمی در زیر پوست تزریق می شود و انجام این روش چند دقیقه بیشتر زمان نی برد.این روش هیچ گونه درد و یا خون ریزی ندارد و بلافاصله فرد می تواند کار های روزمره خود را انجام دهد.


مقایسه بوتاکس با پی آر پی

✔ مهم ترین تفاوت بین این دو روش درمانی در این است که بوتاکس به عنوان یک ماده خارجی وترد بدن می شود اما در روش پی آر پی پلاکت های خون خود شما که با بدن شما سازگاری دارد تزریق می شود.

✔ تاثیر بوتاکس در حدود 4 تا 12 ماه می باشد اما پی آر پی روشی تقریبا دائمی می باشد و هر یک تا 4 سال نیاز به تکرار جلسات می باشد.

✔ تاثیر بوتاکس بیشتر در نواحی است که چروک های دینامیک دارند مانند پیشانی و گوشه های چشم که علت به وجود آمدن آن ها انقباضات عضلات در آن ناحیه می باشد.

✔ با توجه به این بوتاکس در حدود 10 سال است که استفاده می شود عوارض بلند مدت این سم هنوز شناخته نشده است.