چند توصیه درباره مراقبت از پوست

چند توصیه درباره مراقبت از پوست

پوست هر فرد نقش بسیار مهمی در زیبایی هرکسی دارد و همه به دنبال راهکار هایی در جهت افزایش سلامت و زیبایی پوست خود هستند.ما در این مقاله قصد داریم تمامی نکات و راهکار های سلامت پوست را به شما معرفی نماییم تا با استفاده از آن ها همواره پوستی زیبا و بدون هرگونه مشکلی را داشته باشید.


مراقبت روزانه از پوست بدون اهمیت به نوع پوست که جزو چه دسته ای می باشد امر بسیار مهمی می باشد و می توان با انجام آن بسیاری از مشکلات مانند جوش ، زخم ، آکنه و یا حتی سیاهی پوست را برطرف نماید.با استفاده از این روش که دارای 4 مرحله می باشد و همچنین در شب و در صبح هر روز می بایست انجام گیرد پوست خود را در بهترین حالت خود قرار دهید.


1-پاک کردن پوست:

با استفاده از یک پاک کننده مناسب که مشگلی در بستن روزنه های پوستی شما ایجاد ننماید را انتخاب کرده و در صبح و شب یه وسیله آن پوست خود را پاک نمایید.چنانچه پوست شما خشک است از انجام این کار صرف نظر نمایید.


2-استفاده از سرم رتینول:

این سرم دارای ویتامین های C و E می باشد که در سلامت پوست نقش بسزایی دارند.شما می توانید به صورت روزانه از این سرم استفاده نمایید و صورت خود را به وسیله آن شست و شو دهید.


3-استفاده از مرطوب کننده ها:

پوست چرب نیز همانند پوست خشک نیاز به مرطوب کننده ها دارد اما برای چنین پوست هایی می توان از مرطوب کننده هایی که فاقدکومدوژن است استفاده کنید.پوست های خشک نیاز زیادی به مرطوب کننده ها دارد به همین دلیل با توجه به نوع پوست خود بهترین مرطوب کننده را خریداری کرده و از آن به صورت روزانه اغستفاده نمایید.


4-استفاده از کرم ضد آفتاب:

به جهت مراقبت از پوست خود از نور خورشید می توانید از کرم های ضد آفتاب متنوعی که در بازار موجود است استفاده نمایید.این کرم ها دارای درجه های مقاومت متفاوتی هستند که بر اساس نوع پوست و میزان در معرض آفتاب بودن می توانید آن ها را تهیه نمایید.30 دقیقه پیش از قرار گرفتن در معرض آفتاب از کرم استفاده نمایید.


نکته مهمی که می بایست در نظر گرفت این است که محصولاتی که با پوست شما تطابق دارد را خریداری نمایید تا پوست شما به آن ها حساسیت نشان ندهد.


حال نکاتی را برای داشتن پوستی زیبا و سلامت به شما ارائه خواهیم داد:

استفاده از کرم دور چشم

با توجه به این پوست اطراف چشم نازک ترین و حساس ترین پوست در بدن است و نیاز به مراقبت ویژه ای دارد.به همین دلیل می بایست از کرم های مخصوص این منطقه از بدن استفاده نمایید.کرم هایی که دارای پپتید ها و آنتی اکسیدان ها هستند بهترین گزینه برای استفاده از آن در اطراف چشم می باشند.


تعویض بالش خود و استفاده از بالش های ابریشمی

با استفاده از بالش ها و روبالشی های ابریشمی به دلیل اینکه به وسیله آن ها به جای اینکه پوست شما جمع شود ، کشیده خواهد شد و چروک هایی که ممکن است به وجود بیاید با این کار اتفاق نخواهند افتاد.


استفاده از سبزیجات

به دلیل اینکه سبزیجات دارای میزان بالایی از آنتی اکسیدان ها هستند که به وسیله آن پوست جلا خواهد گرفت می توان مصرف این مواد غذایی را افزایش داد.مصرف سبزیجات و میوه هایی که نارنجی رنگ هستند دارای رنگدانه هایی با نام کاراتئونید می باشند که می توانند سلامتی و درخشش پوست شما را افزایش دهند.برخی از این سبزیجات عبارتند از:هویج ، گوجه فرنگی ،اسفناج و سایر گیاهان سبز برگ.


اجتناب از مصرف بیش از اندازه شکر

مولکول هایی که در ساختار شکر وجود دارد می تواند کلاژن پوست را سفت و خشک نماید.کلاژن پروتیینی است که در بدن ما وظیفه جلوگیری از چین و چروک های پوستی را ایفا می کند.


کرم های ضد آفتاب

یکی از مهمترین امور جهت حفظ و سلامت پوست استفاده از کرم های ضد آفتاب می باشد.چنانچه جز افرادی هستید که در طول روز میزان زیادی از وقت خود را در معرض نور خورشید قرار دارید می بایست از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.کرم هایی با SPF  بالای 30 مناسبترین نوع مصرف می باشند.


استفاده از مکمل های غذایی

کسانی که به دلیل مشغله کاری وقت استفاده از مواد غذایی که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی می باشند را ندارند می بایست این مواد را به وسیله مکمل های غذایی به بدن خود برسانند تا علاوه بر سلامتی بدن ، پوستی ایده آل داشته باشند.مصرف روغن و تخم کتان جهت هیدراته کردن پوست و از بین برد التهابات پوستی می تواند بسیار مفید باشد.


استفاده از لایه بردار ها

جهت از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده از لایه بردار امر بسیار مهمی می باشد.این کار سبب خواهد که پوست شما دخشان تر از قبل به نظر بیاید و همچنین چربی زیادی پوست از بین رود.همچنین لایه بردار ها می توانند حفره هایی که به علت جوش به وجود آمده اند را از بین ببرند.لایه بردار هایی را انتخاب نمایید که موجب تحریک و یا زخم پوست نشوند.


مراجعه به پزشک پوست

در سال می بایست حداقل یکبار با مراجعه به دکتر پوست جهت چکاپ ، از میزان سلامت پوست خود مطمئن شوید و همچنین از آنجایی که در اثر عدم رعایت و حفاظت از پوست ممکن است به بیماری هایی خمچون سرطان پوست مبتلا گردید ، این کار می تواند امری بسیار مهم تلقی شود.


به میزان کافی آب بنوشید

نوشیدن آب سبب خواهد شد که بدن و در نتیجه پوست هیدراته شود و درخشش و سلامتی به پوست بازگردد.