مراقبت های بعد از اسکالپ سر

مراقبت های بعد از اسکالپ سر

حتما درباره مراقبت های بعد از اسکالپ و کارهایی که باید پس از اسکالپ انجام بدهیم، شنیده اید. اگر بخواهیم به زبان ساده اسکالپ را تعریف کنیم این فرآیند عبارت است از نوعی هاشور زدن و یا تاتوی مدرن که با استفاده از دستگاه های مخصوص اسکالپ، رنگ های طبیعی به زیر لایه های پوست سر یا صورت تزریق می شود. به این ترتیب بسیاری از اشکالات از جمله طاسی و کمبود تارهای مو (به دلیل ریزش و کم پشت شدن موهای سر یا ابرو)، کمبود مژه ها، وجود خال یا ماه گرفتگی، خشکی لب ها و یا موارد دیگر را براحتی پوشش داده و آثار چنین مشکلاتی را تا حد زیادی برطرف کرد. 

این امر به ویژه برای خانمها بسیار اهمیت دارد و به زیبایی هر چه بیشتر آنها کمک می کند. از آنجایی که اسکالپ فرآیندی است مهم و حساس که با مساله پوست افراد مستقیما ارتباط دارد، لذا جهت حفظ نتایج آن و همچنین پیشگیری از بروز هر گونه مشکل در آینده، بهتر است که مراقبت های پس از اسکالپ و کارهایی که متخصص مربوطه (پیگمنتر) توصیه می کند، به دقت انجام شوند. انجام دقیق دستورالعمل های توصیه شده توسط پیگمنتر پس از پایان جلسات اسکالپ، به دوام و ماندگاری میکروپیگمنتیشن (که جدیدترین و بهترین روش هاشور سر و یا اسکالپ است) کمک می کند. 


مراقبت های پس از اسکالپ:

همانطور که می دانید پوست بدن انسان بسیار حساس است. به خصوص زمانی که هر عمل جراحی و حتی فرآیندهایی نسبتا ساده مانند پیگمنت (میکرواسکالپ) بر روی آن صورت می گیرد. در واقع هر چه با لایه های عمیق تر پوست و مو سر و کار داشته باشیم، این حساسیت ها بیشتر نیز می شود. به همین جهت مراقبت از پوست و مو و رعایت بسیاری از نکات بهداشتی و پیشگیری های لازم در این زمینه به سلامت خود افراد در درجه اول کمک می کند. به خصوص افرادی که دارای پوستی حساس هستند. 


مراقبت های بعد از اسکالپ سر


از طرف دیگر پس از انجام چند جلسه اسکالپ، براستی حیف است که با عدم رعایت نکاتی بسیار ساده اثرات این فرآیند را به خطر بیندازید و به این ترتیب زحمات پیگمنتر و همچنین خودتان - خدای ناکرده - از دست برود. بنابراین توصیه می کنیم در صورتی که علاقه مند هستید که برای شما خدمات اسکالپ صورت بگیرد، به این نکات توجه کنید و نکات توصیه شده را یک به یک رعایت کنید:

تا 72 ساعت بعد از انجام اسکالپ از استحمام خودداری کنید. بعد از آن تا جلسه ترمیم از شامپو بچه جهت شستشوی سر استفاده کنید. 
داشتن پوسته ریزی و شوره سر از همان روز انجام اسکالپ تا 10 روز طبیعی است و جزو انگشت شمار عوارض اسکالپ است، ولی در صورتی که بعد از 10 روز پوست چرب باشد یا شوره و پوسته ریزی ادامه داشته باشد، هفته دوم از شامپوی مخصوص پوست چرب استفاده شود. (چنانچه با وجود استفاده از شامپوی مخصوص پوست چرب پوسته ریزی تا 5 روز کنترل نشد، حتما با کلینیک مورد نظر، جهت درمان دارویی تماس گرفته شود).
از رنگ کردن مو تا سه هفته خودداری کنید.
از رفتن به استخر، سونا و جکوزی تا دو هفته خودداری کنید.
از ورزش های سنگین تا یک هفته خودداری کنید.
در هنگام استحمام از آب ولرم و جهت خشک کردن موها از سشوار با باد ملایم استفاده شود.
هنگام شانه کردن ملایم شانه کنید بطوری که شانه به کف سر برخورد نکند.
زیاد از پماد استفاده نکنید (در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر حتما با پیگمنتر خود در این زمینه مشورت کنید)
از ایستادن در برابر نور خورشید - به ویژه در فصل های بهار و تابستان - جدا خودداری کنید. 

لطفا توجه داشته باشید که در هفته های نخست تزریق پیگمنت های اسکالپ (رنگ های اسکالپ که زیر پوست تزریق شده اند)، همچنان کمی وضعیت آنها حساس است. بنابراین چه بهتر که با رعایت دستورالعمل های ذکر شده در جهت مراقبت های پس از اسکالپ بتوانید نتایج این فرآیند را به خوبی تا سالها حفظ کنید. 

کلینیک ایرانا، مرکز تخصصی اسکالپ با استفاده از کادری مجرب، بهترین محیط کاملا استریل و بهترین تجهیزات پیشرفته جهت کلیه خدمات اسکالپ و میکروپیگمنتیشن در خدمت شماست. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.