اسکالپ سر چیست؟

اسکالپ ( میکرواسکالپ ) چیست؟

اسکالپ سر جهت رفع طاسی سر و کم پشتی موی سر در خانمها و آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. میکرو اسکالپ سر پر کردن جاهای خالی سر با پیگمنت می باشد که برای آقایان بصورت نقطه ای است و اگر به جایی ختم بشود که مو داشته باشد نقطه ها تبدیل به هاشور می شود (کلا منطقه کف سر را اسکالپ می گویند). ولی برای خانم ها بیشتر از تکنیک شبیه سازی مو (hair by hair) در قسمت های کم پشت سر استفاده می شود.


کاربرد های تکنیک شبیه سازی مو با میکروپیگمنتیشن(اسکالپ سر):

• پوشش دادن نواحی طاس و کم پشت مو

• استتار زخم ناشی از عمل جراحی و یا اسکار شکستگی روی سر یا ابرو

• محو کردن جای بخیه پس از کاشت مو یا هر نوع اسکار روی سر

• پنهان کردن زخم، سوختگی وخال مادر زادی

• افزایش اثر بصری بعد از پیوند مو

• میکروپیگمنتیشن موی سر برای آلوپسی یا ریزش موی سکه ای


انواع روش های انجام اسکالپ سر:

روش SMP  یا اسکالپ سر، هم با دستگاه میکروپیگمنتیشن و هم رول انجام می شود. ظرافت کار در میکروپیگمنتیشن بیشتر از رول هست چون مناطق خالی را با طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط، سایه گذاری می کند.

تنها حسن رول، حجم وسیع کار با فواصل منظم است که در هر صورت بهتراست منظم نباشد و برای کسانی که مو دارند و نواحی خالی سر زیر مو پوشش داده می شود، سرعت عمل را بالا می برد.


اسکالپ   اسکالپ سرمراقبت های بعد از اسکالپ 

مراقبتهای بعد از انجام اسکالپ یا هاشور سر شامل نداشتن استحمام، استخرو سونا تا ٣روز و و نبودن در معرض مستقیم نور آفتاب می باشد و پس از سه روز از شامپو بچه برای شستشو استفاده شود و از پماد زیاد استفاده نشود، چون کف سر خودش تولید چربی می کند. مخصوصا برای پوستهای چرب بهتر است که پوست سر تمیز باشد، برای گرفتن چربی و ضد عفونی، از الکل استفاده شود.


ماندگاری اسکالپ چقدر است ؟

ماندگاری اسکالپ نیز مسئله مهمی است که باید به آن توجه شود. البته این موضوع خود تابع چند معیار مهم و تاثیرگذار است که دوام اسکالپ را تا حد زیادی تعیین می کنند:

مهارت و تجربه پیگمنتر
تکنیک مورد استفاده اسکالپ (میکروپیگمنتیشن و یا میکروبیلدینگ) 
انجام مراقبت های لازم پس از انجام اسکالپ
کیفیت رنگ های بکار رفته
میزان تعریق بدن
عمق کاشت
میزان خشکی پوست و اندازه منافذ آن
تاثیر محیط و عوامل طبیعی 

اما بد نیست که بدانید در میان تکنیک ها و روش های مختلف اسکالپ سر و ابرو، دوام و مدت زمان ماندگاری میکروپیگمنتیشن نسبت به میکروبلیدینگ بیشتر است. رنگ های تزریق شده در روش میکروپیگمنتیشن، معمولا در مدت زمانی بین دو هفته الی یک ماه پس از انجام این فرآیند، به رنگ و فرم طبیعی در می آیند. اما از آنجا که دوام اسکالپ نیز محدود است پس از چند سال، به آرامی و به مرور زمان رنگ ها به تدریج کمرنگ شده و به مرور زمان محو می شوند. 

البته شرایط نام برده بالا نیز هر یک در دوام اسکالپ و میکروپیگمنتیشن تاثیر مستقیم دارند. بطور مثال هر چه عمق کاشت رنگدانه ها بیشتر، پوست فرد خشک تر و تعداد منفذهای پوست وی بیشتر باشد، کیفیت رنگ های مورد استفاده بالا باشد، دستورات و توصیه های انجام شده تا مدت معین پس از انجام اسکالپ به دقت رعایت شوند و ... در نتیجه ماندگاری اسکالپ بیشتر است.


هزینه اسکالپ چگونه تعیین می شود؟

قیمت و هزینه اسکالپ وابسته به عوامل متعددی است که در نهایت با استفاده از آنها می توان هزینه نهایی اسکالپ را برآورد کرد. از جمله وسعت بخش هایی که دچار ریزش شده است و هر چه وسعت بیشتر باشد، هزینه اسکالپ بیشتر می شود و همچنین رنگدانه های مورد استفاده که دارای قیمت های متفاوتی در بازارهای جهان هستند. 

البته نرخ و دستمزد کلینیک ها و مراکزی که در آن تکنیک های اسکالپ - از جمله میکروپیگمنتیشن - بر روی متقاضیان انجام می شود، نیز تا حدودی در این زمینه تاثیرگذار است. در مقایسه کلی می توان گفت که هزینه میکروپیگمنتیشن نسبت به هزینه میکروبلیدینگ در اغلب مراکز بیشتر است اما در عوض جهت انجام تکنیک میکروپیگمنتیشن از دستگاه های مخصوص استفاده شده و از طرف دیگر افرادی که مبادرت به این کار می کنند، معمولا افرادی آموزش دیده هستند. بنا به این دلایل کیفیت کار میکروپیگمنتیشن بالاتر است و در عوض هزینه ای که جهت انجام آن می پردازید، نتیجه بسیار بهتری را دریافت خواهید کرد. 


مدت زمان انجام اسکالپ چقدر طول می کشد؟

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن سر ٢ تا ٥ جلسه زمان می برد که هر جلسه ٢ تا ٤ساعت طول می کشد، کل این مراحل تقریبا ٥ ماه طول می کشد. در این مدت ابتدا رنگدانه های کاشته شده تیره رنگ هستند ولی پس از مدتی به آرامی تغییر رنگ داده و روشن تر می شوند و سرانجام به رنگ طبیعی خود در می آیند. البته نکته مهم دیگر هم رعایت مراقبت های پس از اسکالپ است که باید به دقت صورت گیرند. 


اسکالپ جلوی سر   اسکالپاصطلاح میکروپیگمنتیشن سر چیست ؟

شاید از خیلی از افراد اسم های متفاوتی را برای این کار شنیده باشید در گفتگو های عمومی از این روش به اسکالپ، اسکالپ سر، هاشور سر، هاشور کف سر، یا پیگمنت سر و... یاد می شود.

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن محدودیت سنی و جنسیت ندارد. این کار هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام می شود.

مرکز تخصصی میکروپیگمنتشن و اسکالپ ایران پیگمنت با متخصصین حرفه ای، با تجربه و آگاه از اصول زیبایـــــــی شناختـــی و طراحــی چهــره، با استفاده از جدیدترین و استانداردترین دستــگاه ها  به همراه وسایل یکبار مصرف استریل و با رعایت اصول بهداشتی سعی نموده تا مراجعین از بهترین خدمات در اسکالپ سر بهره مند شوند.


تعدادی از نمونه کارهای مجموعه در این صفحه قرار گرفته شده است همچنین برای ملاحظه فیلم های نمونه کار اسکالپ می توانید به اینستاگرام  Scalpcenter_ayromlou مراجعه نمایید.

فرم مشاوره آنلاین اسکالپاگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید