اسکالپ اسپُرت

اسکالپ اسپرت چیست ؟

اسکالپ اسپرت شبیه سازی موی سر شیو شده ( شماره صفر و یک) و ایجاد استایل موی سر کوتاه است که به صورت نقاط ریزی که کاملا شبیه به فولیکول مو دیده می شود.

اسکالپ اسپرت مناسب چه افرادی است؟

اسکالپ اسپرت مناسب افرادی است که اولا علاقمند به استایل مو شیو شده (ماشین شده) و خیلی کوتاه باشند و همچنین دچار طاسی سر یا کم پشتی گسترده مو هستند یا اینکه بر اثر ریزش مو خط هدلاین آنها به سمت عقب رفته باشد.


مراحل انجام اسکالپ اسپرت

1.         جلسه مشاوره انجام اسکالپ اسپرت

در جلسه مشاوره سعی بر این است که کاملا پیرامون انجام کار توضیح داده می شود. بدلیل اینکه این روش بیش از سایر روش ها بر روی چهره و ظاهر فرد تاثیر می گذارد بنابر این از حساسیت بالایی نیز برخوردار است.

در این جلسه می توان به صورت امتحانی خط هدلاین طراحی شود.


2.         جلسه مشاوره پزشکی

در این جلسه پزشک مرکز، مراجعه کننده را ویزیت می کند و شرح حال کامل از وضعیت عمومی شخص تهیه می کند و در صورت نیاز دارو، لوسیون و یا انجام آزمایش را تجویز می نماید.

3.         جلسه اول اسکالپ

اول از همه تمام موی سر مراجعه کننده باید کاملا کوتاه باشد (شیوشده باشد). سپس هرلاین (خط رویش مو) بر اساس فرم سر و صورت طراحی می شود و نواحی انجام کار مشخص می شود. مناسب ترین رنگ پیگمنت برای انجام اسکالپ تعیین می شود. سپس كل منطقه كف سر با استفاده از اسکالپ كاملا يک دست و با تراكم طبيعى فوليكول مو پر می شود.


4.         جلسه دوم اسکالپ

این جلسه که اولین جلسه ترمیمی محسوب می شود، یک ماه بعد از جلسه اول است. طی یک ماه نتیجه نهایی از جلسه اول مشخص می شود و قسمتهایی که نیاز به انجام مجدد کار دارد ترمیم می شود.


5.         جلسه سوم اسکالپ (جلسه پایانی)

این جلسه دومین جلسه ترمیمی و جلسه پایانی اسکالپ است. بعد از 2 ماه بعد از جلسه اول انجام می شود. مانند جلسه دوم درصورت نیاز قسمتی اگر نیاز با انجام کار داشته باشد ترمیم می شود.


6.         جلسات ترمیمی سالانه

باتوجه به اینکه ماندگاری اسکالپ بین 3 الی 6 سال است و طی این مدت به تدریج اسکالپ کمرنگ می شود، پیشنهاد می شود یک جلسه کوتاه ترمیمی جهت حفظ آرای یک دست، سالانه انجام شود.


نكته مهم در مورد اسکالپ اسپرت سر

×      اين روش مناسب افراديست كه موهاى سرشان را شيو (بسيار كوتاه) می كنند و يا در صورت انجام اينكار براى داشتن ظاهرى آراسته باید موهاى نواحى موجود را هميشه شيو (بسيار كوتاه) نگه دارند.

×      از مزيت هاى اين روش مي توان به تغيير موقعيت خط رويش مو اشاره كرد كه باعث ظاهرى جوانتر می شود.

×      اين روش تنها روش قطعى مناسب بيماران آلوپسى يونيورسال می باشد امروزه اين روش مورد علاقه بسيارى از ورزشكاران و بازيگران و سليبيريتى هاى مشهور می باشد.

فرم مشاوره آنلاین اسکالپاگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید