اسکالپ بانوان

همانطور كه داشتن موهاى پر پشت و سالم يكى از معيار هاى اصلى زيبايی در خانم ها محسوب مي شود، مشكل ريزش مو و كم پشتى مو يكى از دغدغه هاى بزرگ خانم ها می باشد.
افرادى كه دچار اين مشكل هستند عموما براى اينكه زيبايی و اعتماد بنفس از دست رفته خود را مجددا بدست بياورند، تمام راه ها و روشهاى درمانى مختلف را امتحان می كنند تا به نتيجه مطلوب برسند كه شامل تعداد جلسات زياد و طول درمان بالا هستند، كه در ابتدا هم نتيجه نهايی مشخص نيست.
علت ریزش موی زنانه
آلوپسی آندروژنیک زنانه یا طاسی زنانه را گاهی آلوپسی آندروژنیک آدرنال زنانه هم می نامند، چرا که در برخی از این زنان سطح دهیدرواپی آندروسترون سولفات (با نماد اختصاری DHEAS  (  که نوعی آندروژن غده فوق کلیه آدرنال است، بالا می‌باشد. در این زنان طرح مشخصی از آلوپسی مرکزی سر بدون فرورفتگی فرونتوتمپورال پدید می‌آید ولی در سایر زنان کاهش مو در تمام سر بطور یکسان پدید می‌آید و زنان مانند مردان دچار طاسی سر نمی‌شوند.


اسکالپ راه حل قطعی 

روش اسكالپ ميكروپيكمنتيشن روش قطعى و دائمى رفع كم پشتى مو می باشد. بدليل نتيجه سريع و دائمى مورد توجه خانم ها قرار گرفته. اين روش نهايتا طى ٣ جلسه انجام می شود كه در جلسه اول كل ناحيه مورد نظر كاملا انجام می شود و يک ماه بعد از جلسه اول در جلسه دوم قسمتهايی كه مجددا نياز به اسكالپ داشته باشد انجام می شود و ٢ الى ٥ ماه بعد جلسه سوم به همين صورت انجام می شود.

:اسکالپ مناسب چه کسانی است

1. دچار ریزش مو ارثی هستند
2. ریزش مو بر اثر عوامل هورمونی
3. ریزش مو بعد از بارداری
4. ریزش مو ناشی از رژیم های سخت غذایی
5. جای اسکار ناشی از شکستگی و سوختگی
6. ریزش مو بر اثر شیمی درمانی
7. ریزش مو بر اثر استرس
8. ریزش موی ناشی از بیماری های آلوپسی و ریکنپلان (در صورت صلاحدید پزشک)

مراحل اسکالپ
1. جلسه مشاوره انجام اسکالپ 
در این جلسه تمام نکات و مواردی که مراجعه کننده باید در خصوص اسکالپ بداند کاملا آگاه می شود و به تمام سوالات و ابهامات پیرامون انجام اسکالپ پاسخ داده می شود. در این جلسه حضوری مراقبت های قبل و بعد از انجام اسکالپ و همچنین هزینه انجام کار به مراجعه کننده اعلام می شود.

2. جلسه مشاوره پزشکی
در این جلسه باهدف ارتقای کیفیت نتیجه اسکالپ ،پزشک با معاینه کردن مراجعه کننده، گزارش و شرح حال کامل از وضعیت عمومی وی تهیه می کند و در صورت نیاز دارو، لوسیون، پماد و یا آزمایش تجویز می گردد.

3. جلسه اول اسکالپ
اول از همه تعیین مناسبترین رنگ پیگمنت برای انجام اسکالپ و مشخص کردن نواحی انجام کار است. سپس کل منطقه مشخص شده اسکالپ می شود.

4. جلسه دوم اسکالپ
این جلسه که اولین جلسه ترمیمی محسوب می شود، یک ماه بعد از جلسه اول است. طی یک ماه نتیجه نهایی از جلسه اول مشخص می شود و قسمتهایی که نیاز به انجام مجدد کار دارد ترمیم می شود.

5. جلسه سوم اسکالپ (جلسه پایانی)
این جلسه دومین جلسه ترمیمی و جلسه پایانی اسکالپ است. بعد از 2 الی 5 ماه بعد از جلسه اول انجام می شود. مانند جلسه دوم درصورت نیاز قسمتی اگر نیاز با انجام کار داشته باشد ترمیم می شود.

6. جلسات ترمیمی سالانه
با توجه به اینکه ماندگاری اسکالپ بین 3 الی 6 سال است و طی این مدت به تدریج اسکالپ کمرنگ می شود، پیشنهاد می شود یک جلسه کوتاه ترمیمی جهت حفظ آراییک دست، سالانه انجام شود.

فرم مشاوره آنلاین اسکالپ سما تاجیک
هزینه انجام اسکالپ چقدره ؟
 ندا
سلام من خیلی دوست دارم اسکالپ انجام بدم ولی میترسم که به موهام آسیب بزنه .میشه بفرمایید آیا اسکالپ عوارضی داره و میتونه باعث ریزش مو بشه ؟؟؟
 مرجان
ماندگاری اسکالپ چقدره روسر ؟ و چند جلسه هست ؟
 مهشید خاکباز
آیا میتونیم بعد اسکالپ ماینوکسیدیل استفاده کنیم ؟
 مشاور آنلاین
  بله بعد از گذشت 2 هفته.  
 نسیم
آیا شستشوی روزانه سر باعث پاک شدن رنگ اسکالپ میشه ؟
 مشاور آنلاین
  خیر تاثیری ندارد.  
 مهناز
با سلام سوال من اینه ، من موهام مشکی هست ، اگر بعد انجام اسکالپ در آینده بخوام موهامو روشن کنم آیا این رنگدانه ها رنگ میگیرن یا ثابت هستن ؟و اصلا بعد از اسکالپ میشه موها رو رنگ کرد؟
 مشاور آنلاین
  هیچ مشکلی بابت رنگ کردن مو وجود نداره و رنگدانه ها رنگ نمیگیرن و مثل حالتی میمونه که انگار 4 روز از رنگ کردن مو گذشته.  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید